2021 02 27

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šv. Grigalius Narekietis – armėnų teologas, mistikas, filosofas ir poetas

Šventasis kunigas, vienuolis Grigalius Narekietis gimė apie 950 m. mažame kaimelyje, tuometinės Armėnijos teritorijoje, kuri dabar priklauso Turkijai.

Motinai anksti mirus, tėvas tapo arkivyskupu ir patikėjo jaunojo Grigaliaus bei jo brolio auklėjimą giminaitei Ananijai, kaimo mokyklos įkūrėjai. Dar visai jauno amžiaus Grigalius buvo atiduotas į Nareko vienuolyną, anksti buvo įšventintas į kunigus, tapo vienuolyno abatu. Nuolankus ir kupinas artimo meilės, jo gyvenimas buvo pažymėtas maldos ir darbo žyme, pilnas aistringos meilės Jėzui ir Švč. Mergelei Marijai.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Grigalius buvo žymus teologas, mistikas, filosofas, vienas svarbiausių armėnų literatūros poetų. Tarp jo paliktų veikalų yra Giesmių giesmės komentaras,  Maldų knyga, arba Sielvartingų giedojimų knygos, kur surinktos 95 maldos poetine forma.

Jis mirė Nareko vienuolyne apie 1005 m., jo kapas buvo piligrimystės vieta iki pat XX a. pradžios, kol turkai nesugriovė Nareko vienuolyno.

2002 m. sukurta šventojo skulptūra Jerevane.

Armėnų Bažnyčioje Grigalius nuo seno gerbiamas kaip mokytojas. Romos Katalikų Bažnyčia iki šiol pripažino jo šventumą pabrėždama jo mokymo, raštų, mistinių išgyvenimų svarbą.

Pagal Vatikano radiją