2021 01 28

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro virtualių koncertų ciklas „Ketvirtadieniai su Kristoforu“

Šv. Kristoforo orkestro renginių plakatas

Nors karantinas ir sniegas sustabdė daugelio mūsų judėjimą ir bendravimą, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras ir dirigentas Modestas Barkauskas kviečia savo gerbėjus susitikti įprastu laiku – ketvirtadieniais 19 val. Tik ne Šv. Kotrynos bažnyčioje, o prie kompiuterių ekranų ir nuotoliniu būdu pasidžiaugti orkestro naujausiais įrašais.

„Vasarą orkestras aktyviai dirbo ir įrašė nemažai įdomių koncertinių programų, kuriomis dabar, negalėdami susitikti gyvai, labai norime pasidalinti su visais mūsų esamais ir būsimais klausytojais. „Ketvirtadienių su Kristoforu“ koncertų metu išgirsite F. Schuberto, W. A. Mozarto, L. van Beethoveno, kitų klasikų orkestrinius kūrinius, lietuvių bei užsienio kompozitorių premjeras, taip pat orkestro artistų parengtas kvartetų ir kvintetų programas. Koncertų programų paletė išties labai įvairi, todėl tikimės, kad kiekvienas atras sau patinkančią muziką ir galės jos klausytis neišeidamas iš namų“, – pristato orkestro direktorius Nerijus Masevičius.

Pirmasis virtualus koncertas – šį ketvirtadienį, sausio 28 d., 19 val. Šv. Kristoforo kamerinio orkestro feisbuko ir jutubo paskyrose. Jame išgirsime žymųjį F. Schuberto kvartetą Nr. 14 d-moll „Mirtis ir mergelė“ (G. Mahlerio orkestruotė styginių orkestrui). Tai vienas garsiausių F. Schuberto kūrinių, neretai vadinamas kompozitoriaus muzikiniu testamentu. Dėl genealios G. Mahlerio orkestruotės styginių orkestras skamba masyviai, tirštai, o kūrinio kulminacijose sodriai lyg didžiulis orkestras.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kituose „Ketvirtadienių su Kristoforu“ koncertuose girdėsime orkestro programas kartu su pianistu P. Geniušu, vibrafonininku M. Aita, violončeliste K. Reiko Cooper, dainininke V. Povilioniene, lietuvių kompozitorių M. Bialobžeskio, R. Mačiliūnaitės, V. Germanavičiaus, japonų kompozitorių Sh. Saharos ir M. Aitos orkestrines premjeras, žymiausius klasikų kūrinius kameriniam orkestrui.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro informacija