Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 07 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šv. Morta – tikėjimo moteris

Jėzus Marijos ir Mortos namuose. Matthijs Musson (1598–1678). Vikipedijos nuotrauka

Liepos 29 d. minime šv. Mortą – Marijos ir Lozoriaus seserį. Gyveno Betanijos kaime, netoli Jeruzalės, buvo uoli Kristaus sekėja, pasižymėjo nepaprastu gailestingumu: gausiai šelpė vargšus, mielai vaišino svečius, o ypač jos namuose mylimas svečias buvo Jėzus Kristus.

Morta, Marija ir Lozorius buvo artimi Jėzaus bičiuliai. Jis ateidavo į jų namus  kaip laukiamas svečias. Seserys jautėsi galinčios laisvai į jį kreiptis susirgus jų broliui, net jei jo grįžimas į Judėją buvo beveik tolygus mirčiai.

Nėra abejonių, jog Morta buvo labai aktyvi moteris. Ji, kaip ūkio tvarkymo ir namų ruošos bei namų šeimininkių globėja, mene dažnai vaizduojama kaip šeimininkė, laikanti šaukštą arba stovinti prie viryklės ir maišanti viralą puode.

Kartą ji parengia maistą Jėzui ir jo mokinimas, ir tiesiai pareiškia, kad jos sesuo turi jai padėti patarnauti svečiams, vietoj to, kad klausytųsi (Lk 10, 38-42). Nors ji negali būti vertinama tik kaip aktyvistė, besirūpinanti išoriniais dalykais, tačiau Evangelijoje norima pabrėžti, kad reikia rūpintis pirmiau dvasiniais dalykais: „Morta, tu rūpiniesi ir sielojiesi daugeliu dalykų, o reikia tik vieno“. „Per daug nesirūpinkite savo gyvybe, ką valgysite, nei savo kūnu, kuo vilkėsite. Argi gyvybė ne daugiau už maistą ir kūnas – už drabužį?Jūs pirmiausia ieškokite Dievo karalystės ir jo teisumo, o visa kita jums bus pridėta“ (Mt 6, 25 b, 33a); „Palaiminti alkstantys ir trokštantys teisumo“ (Mt 5, 6 a).

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Mortos stiprybė ir didybė – jos paprastas ir tvirtas tikėjimo Jėzumi liudijimas po brolio mirties. „Jėzus jai tarė: Aš esu prisikėlimas ir gyvenimas; kas tiki mane, nors ir numirtų, bus gyvas. Ir kiekvienas, kuris gyvena ir tiki mane, neragaus mirties per amžius. Ar tai tiki?“ Ji atsakė jam: „Taip, Viešpatie! Aš tikiu, jog tu Mesijas, Dievo Sūnus, kuris turi ateiti į šį pasaulį“ (Jn 11, 25-27).

Evangelistas Jonas kviečia mus pažvelgti į Mortos žodžius, pasakytus Marijai prieš Lozoriaus prisikėlimą, kaip į kvietimą, į kurį kiekvienas krikščionis turi atsiliepti. „Mokytojas atėjo ir šaukia tave“. Kaip tie trys Jėzaus draugai, esame kiekvienas unikaliu būdu pakviesti ypatingai draugystei su Juo.


Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu