2021 03 07

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Šv. Perpetua ir Felicita – pirmųjų amžių Afrikos kankinės

Šventųjų Perpetuos ir Felicitos kankinystė. Giovanni Gottardi, XVIII a. Wikipedia Commons nutrauka

Perpetua ir Felicita (m. 203) – Kartaginos (Afrikoje) kankinės. Perpetua buvo kilminga romėnė – matrona, Septimijaus Severo persekiojimų metu suimta su keletu kitų krikštui besiruošiančių krikščionių, būdama nėščia. Kartu su ja buvo suimta taip pat besilaukianti kūdikio jos vergė Felicita, jos vyras Revokatas, taip pat Saturninas ir Sekundas.

Areštuotieji iš pradžių buvo laikomi privačiuose namuose, o persekiotojai ypač tardė moteris, reikalaudami atsižadėti krikščionybės. Kai net Perpetuos tėvui nepavyko jos atkalbėti nuo tikėjimo, kaliniai buvo išvežti į kalėjimą. Ten Perpetua pagimdė dukrelę, kuri buvo iš jos atimta, o visi suimtieji išvesti mirti susirinkusios minios akivaizdoje.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kankinių mirčiai buvo paruošti išalkę ir įsiutinti žvėrys: keli leopardai, meškos ir kuilys. Įsiutę žvėrys puolė besimeldžiančius žmones, juos sužeidė ir pasitraukė. Tada išėję į areną gladiatoriai nužudė kankinius.

1907 m. kasinėjant Kartaginoje Didžiosios Bazilikos vietą, buvo atrastas užrašas, jog šioje bazilikoje yra palaidotos Perpetua ir Felicita. V a. jų kultas jau buvo išplitęs visoje Bažnyčioje.

„Liturginis kalendorius“