Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 03 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Sveikų plaukų paslaptis: nuo ko mus saugo modernūs gamintojai?

Atwins nuotrauka

Jau kurį laiką tendencijos nesikeičia: svarbiausi raktiniai žodžiai modernių kosmetikos gamintojų dienotvarkėje išlieka „tvarumas“, „ekologija“ ir „saugumas“. O etiketėse stambiomis raidėmis puikuojasi ne tik tai, kuo produktai praturtinti, bet ir tai, BE kokių medžiagų jie pagaminti. Kaip tvirtina plaukų priežiūros specialistai, šios tendencijos atsispindi ir kintančioje vartotojų elgsenoje, padiktuotoje augančio sąmoningumo: kai svarbus ne tik produkto poveikis, bet ir tvari jo gamyba bei pagarbus paties gamintojo požiūris tiek į gamtą, tiek į vartotoją.

Ant aukščiausios kokybės plaukų priežiūros produkcijos dažnai rasite parašyta: „Pagaminta be silikonų, be sulfatų SLS ir SLES, be parabenų“. Ką tai reiškia – ir nuo ko mus saugo atsakingi gamintojai?

Pagaminta be SLES / SLS

Ilgą laiką buvo manoma, kad natrio laureto sulfatas (SLES) ir natrio laurilo sulfatas (SLS) dirgina odą ir veikia kancerogeniškai. Tačiau tyrimais įrodyta, kad šios paviršiaus aktyviosios medžiagos, kurios naudojamos kosmetikos priemonėse kaip plaunamosios, putojančios medžiagos ir emulsikliai, iš tiesų nei alergizuoja, nei sukelia vėžį. Vis dėlto šie sulfatai nėra visiškai nekalti: jie stipriai sausina odą, gali sukelti epidermio pakitimus, alinti plaukus ir kimšti poras. Todėl modernios plaukų priežiūros priemonės naudoja alternatyvias medžiagas, kurios ne tik veiksmingos, bet kartu tausoja odą bei plaukus.

Pagaminta be parabenų

Iš esmės parabenai yra cheminės medžiagos, naudojamos kaip konservantai, kurių nedidelėmis dozėmis aptiksite daugelyje kosmetikos priemonių, pradedant kremais ir baigiant plaukų kondicionieriais. Ir nors tai yra vienas seniausiai grožio pramonėje naudojamų cheminių priedų, apie kurio „nekaltumą“ vis bandoma kalbėti iš naujo, tačiau naujausi tyrimai rodo, kad vis dėlto parabenai gali būti absorbuojami per odą ir turėti silpną hormono estrogeno poveikį. Negana to, parabenai neigiamai veikia galvos odą ir plaukus: juos sausina, erzina galvos odą, blukina dažytų plaukų spalvą.

Pagaminta be silikonų

Šioje vietoje reikia neapsigauti: ne visada ir ne visi silikonai yra blogis – kartais jų vandenyje tirpiosios formos yra nuostabus priedas plaukų formavimo produktuose, padedantis tinkamai prižiūrėti storus, neklusnius, besišiaušiančius plaukus.

Tačiau silikonų ir plaukų santykiai jau ne vienus metus yra gan komplikuoti: tarkime, naudojant šampūną su silikonais, iš pradžių plaukai jau po pirmųjų plovimų apstulbina spindesiu ir glotnumu. Taip yra todėl, kad silikonas padengia kiekvieną plauką plėvele. Tačiau toji plėvelė yra sunkiai nuplaunama, todėl sulig kiekvienu galvos trinkimu vis storėja, kaupiasi, kol pradeda dusinti ir „žudyti“ jūsų plaukus – ypač pražūtingas poveikis būna garbanotiems plaukams. Pabaiga laukia neišvengiamai prasta: arba plaukai, nebegalėdami pasisavinti drėgmės per storą juos dengiančio silikono luobą, išsausėja ir trupa, arba jie atrodo nuolat riebaluoti, sukritę ir negyvybingi. Pažįstama situacija – kai šaknys riebaluotos, o galiukai tragiškai perdžiūvę? Viena iš priežasčių gali būti šampūnai ar kondicionieriai su silikonais.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Holistinis požiūris į pasaulį ir žmogų jame

Kaip pastebi „Atwins“ komandos narė, rinkodaros specialistė Ieva Mašauskienė, atsakingi gamintojai jau seniai nemanipuliuoja žodžiu „natūralus“ ir vietoje jo akcentuoja balansą: „Neatsitiktinai plaukų priežiūros produktų gamintojas „Nook“ savo gaminius kuria vadovaudamasis šūkiu „Tarp technologijų ir gamtos“: neretai gryni, natūralus produktai, tarkime, koncentruoti natūralūs nuovirai, tepami tiesiai ant plaukų ar odos, gali būti gerokai pavojingesni alergijų ar sudirginimo požiūriu. Todėl inovatyvių technologijų ir gamtos padovanotų išgrynintų veikliųjų medžiagų subalansuota dermė yra tapusi „Nook“ produktų skiriamuoju bruožu.“

Holistinį požiūrį į žmogų – kaip neatsiejamą pasaulio dalį, puoselėja ir australų gamintojai „Evo“.

„Pakuotės iš perdirbto plastiko, nepanaudotų produktų atidavimas socialiai remtinų žmonių prieglaudoms, išmetamųjų dujų efekto mažinimas visoje gamybos ir logistikos grandinėje – tai „Evo“ ilgametės praktikos. Kaip ir principas produktų sudėtis kurti be jokių rinkodaros triukų: tik tai, ko reikia, kad produktas tobulai veiktų taip, kaip žada gamintojas“, – pastebi Ieva. Daugiau informacijos galite rasti oficialiame tinklalapyje.

Tvarų požiūrį kompanijos diegia ir savo procesuose: įsigydamos produktus tik iš biodinamiškai veikiančių ūkių, o produktų sudėtis koreguodamos ne tik pagal tai, kaip tie produktai veiks žmogaus kūną, bet ir kaip jų likučiai, patekę į nuotekas, toliau veiks gamtą.

Partnerių informacija

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu