Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 12 18

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Šventiniu laikotarpiu – vargonų ir chorų sąskambiai „Betliejaus žvaigždės“ festivalyje

Šv. Kazimiero bažnyčios vargonai. Manto Bartaševičiaus nuotrauka

Sakralinės muzikos festivalis „Betliejaus žvaigždė“ praskaidrins adventinį laukimą ir iki pat sausio 9 d. puoš žiemos švenčių laikotarpį didingu rinktinių chorų ir „Oberlinger“ vargonų sąskambiu. Praėjusiais metais vykęs virtualiai, šiemet festivalis su klausytojais susitiks gyvai.

„Džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad turime tiek ištikimų klausytojų, kurie praėjusiais metais laukė, žiūrėjo, klausė koncertų internetinėje erdvėje. Tačiau trūko atlikėjo ir klausytojo kontakto: groti, dainuoti tuščioje bažnyčioje – tarsi alternatyvioje realybėje. Vis dėlto koncertas nėra informacijos perdavimas – tai bendras atlikėjo ir klausytojo išgyvenimas, patirtis – tai bendra klausytojo ir atlikėjo muzikinė kelionė. Kai ji vyksta atskirai, kažkas tarsi ne taip“, – sakė festivalio „Betliejaus žvaigždė“ meno vadovė Renata Marcinkutė Lesieur.

Pasak jos, šių metų festivalyje pasirodys iškilūs Lietuvos vargonininkai su pripažinimą pelniusiais chorais, paruošę originalias programas: „Karantino metu chorų veikla buvo sustabdyta arba vyko su suvaržymais, todėl ruošiant šių metų programą buvo didžiulis noras juos sugrąžinti, o chorų – didžiulis noras koncertuoti.“

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, valstybinis choras Vilnius ir 60-metį minintis Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ pakvies klausytis J. Naujalio „Kalėdinės giesmės“, J. M. Martino kantatos „Invitation to Miracle“, o kulminacija taps lotyniškosios J. De Haan gospelo tradicijos mišios.

Gruodžio 30 d. žengti į Naujuosius metus su pasaulio tautų kalėdinėmis giesmėmis pakvies choras „Libro“ su vargonininke Jarūne Barkauskaite. O jau sutikus Naujuosius – sausio 2 d. džiugią šventinę nuotaiką sukurs vargonininkė, Kauno religinės muzikos centro įkūrėja Dalia Jatautaitė su kameriniu choru „Sodžius“.

Sausio 9 d. Šv. Kazimiero bažnyčioje Lietuvos vargonų patriarchas Leopoldas Digrys drauge su „Ąžuolų klubo“ vyrų choru muzikos apsuptyje pakvies prisiminti bendrystę, patirtą nesuvokiamo žiaurumo akivaizdoje bei paminėti Laisvės gynėjų dieną.

Šventiniai „Betliejaus žvaigždės“ koncertai vyks Šv. Kazimiero bažnyčioje, įėjimas į koncertus yra nemokamas, lankytojams būtina dėvėti medicinines kaukes ar respiratorius ir turėti galimybių pasą ar jam prilyginamą dokumentą.

„Betliejaus žvaigždės“ festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, LR kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu