2021 09 01

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Švietimo bendruomenės atstovai sutarė dėl esminių šių mokslo metų principų

Unsplash.com nuotrauka

Kontaktinis ugdymas saugioje mokykloje, tėvų pareiga užtikrinti vaikų mokymąsi, skiepijimo skatinimas, emocinė ir mokymosi pagalba mokiniams, palankesnės sąlygos mokytojams. Laikytis tokių pagrindinių principų prasidedančiais naujais mokslo metais sutarė švietimo bendruomenės atstovai, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pasirašę bendrą kreipimąsi.

Kreipimąsi į švietimo bendruomenę dėl naujų mokslo metų pasirašė ministrė Jurgita Šiugždinienė, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius, vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, Nacionalinio NVO tinklo vadovė Judita Akromienė, VDU licėjaus „Sokratus“ mokytojų mentorius Miša Jakobas, taip pat mokyklų asociacijų, pedagogų profesinių sąjungų, mokinių, jų tėvų atstovai. Iš viso šešiolika organizacijų.

„Tai iš tiesų neeilinis įvykis. Kartu bendradarbiaudami inicijavome šį laišką švietimo bendruomenei. Svarbu ir tai, kad ši kreipimosi idėja kilo ne iš ministerijos, o bendraujant su švietimo ekspertais. Jei veiksime po vieną, nieko nebus. Visi sutariame, kad mokiniai grįžta į klases, bet situacija nėra paprasta. Pagrindinis kreipimosi tikslas – kad vaikai mokytųsi klasėse ir visi užtikrintume saugumo reikalavimus. Todėl čia labai svarbus ir visuomeninių organizacijų, ir tėvų vaidmuo bei atsakomybė“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė J. Šiugždinienė.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius pabrėžė: „Visos šalys prisiėmėme atsakomybę solidariai pasakydamos, kad mokiniai, rytoj pradėję naujus mokslo metus suoluose, juos suoluose turėtų ir pabaigti. Tai visų atsakomybė, taip pat ir tėvų. Vaikų emocinė sveikata ir socializacija taip pat svarbi ir mokinių pasiekimams. Suprantame, kad gali kilti židinių savivaldybėse, bet šiuo sutelkiančiu įsipareigojimu visi švietimo dalyviai prisiimame savo atsakomybę dėl naujų mokslo metų.“

Vaikų teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė sveikino iniciatyvą ir akcentavo vakcinavimosi svarbą. „Norime ar nenorime, bet turime galvoti bendruomeniškai, galvoti apie kitą, šalia esantį. Turime skiepytis, testuotis, nes nėra kito būdo. Reikia pagalvoti apie kitus žmones, kurie negali skiepytis dėl sveikatos būklės, apie pačius mažiausius, kurie eina į darželį, į mokyklą, jiems kol kas nėra skiepų. Todėl raginu vakcinuotis“, – kalbėjo E. Žiobienė.

Švietimo organizacijos sutarė, kad pirmenybė teikiama kontaktiniam vaikų ugdymui, nes jis labiausiai atitinka vaiko interesus ir yra produktyviausias. Tėvų pareiga užtikrinti, kad vaikas mokytųsi: lankytų pamokas mokykloje arba, jei klasė laikinai mokosi nuotoliniu būdu, prisijungtų prie nuotolinių pamokų.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kreipimesi akcentuojama, kad mokyklose bus teikiama mokymosi ir emocinė pagalba kiekvienam mokiniui. Vaikai mokykloje laukiami ir rūpestingai priimami po ilgai trukusio nuotolinio mokymo.

Tarp visų švietimo bendruomenės narių palaikoma aplinka, skatinanti pagarbą ir tarpusavio pagalbą. Švietimo įstaigų vadovai, profesinės sąjungos, ministerija visus sprendimus, rekomendacijas priima vadovaudamiesi siekiu gerinti pedagogų darbo sąlygas, sudaryti palankią atmosferą darbo vietoje.

Švietimo bendruomenė visokeriopai skatina vakcinaciją. Skiepai yra viena svarbiausių priemonių, mažinanti koronaviruso plitimą, visuomenės sergamumą, mirčių skaičių.

Tėvai kviečiami skiepyti vaikus nuo 12 metų. Mokiniams mokyklose turi būti sudarytos galimybės savanoriškai pasitikrinti sveikatą dėl koronaviruso.