Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2021 12 11

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

T. Kazakevičiaus fotografijų paroda „Pernykštis sniegas“ – apie vaiko dalią Sibiro šaltyje

Tado Kazakevičiaus fotografija

„Prospekto“ galerijoje (Gedimino pr. 43, Vilnius) gruodžio 15–sausio 22 d. veiks Tado Kazakevičiaus fotografijų paroda „Pernykštis sniegas“.

Parodos pristatymas – gruodžio 15 d., trečiadienį, 16.00–18.00 val.

Tadas Kazakevičius parodų lankytojams atpažįstamas iš savo ilgalaikių dokumentinės fotografijos ciklų. Didžiąją dalį autoriaus sukurtų fotografijų serijų galime įvardinti lėtosios fotografijos žanru. Žymiausi ciklai „Tai, ko nebebus“ ir „Tarp dviejų krantų“, pelnę autoriui ir tarptautinį pripažinimą.

Dokumentinės fotografijos lauke, kuriame dažniausiai matomos Tado fotografijos, išsiskiria savitomis nešabloniškomis temomis – autorius neieško sensacijos, skaudžios patirties ar šiandienai itin aktualaus įvykio. Jo dėmesį paprastai patraukia trapus autentiškumas, lėta kasdienybės tėkmė, talpios neapibrėžtos nuojautos.

Tačiau parodoje „Pernykštis sniegas“ T. Kazakevičius atsispiria nuo skaudžių ir tragiškų lietuvių tautos išgyvenimų – tremties.

„Kai kam ši istorija – tik belikęs liūdnas prisiminimas, tačiau neretai – sunkiai ir ilgai gyjanti kruvina žaizda. Net ir dabar ši tema kiekvieną mūsų žeidžia savaip. Nėra paprasto būdo apie ją kalbėti“, – sako autorius.

Apie tremtį T. Kazakevičius kalba per 1946 m. vykdytas našlaičių pargabenimo ekspedicijas. Jų metu į tėvynę buvo grąžinta per 250 našlaičių, kurių tėvai mirė tremtyje arba dėl fizinio nusilpimo nebegalėjo pasirūpinti savo atžalomis.

„Pernykštis sniegas“ – pasakojimas apie vaiko dalią. Apie jų gyvenimo žiemą, praleistą stingdančiame Sibiro šaltyje kertant miškus kartu su tėvais, broliais ir seserimis. Apie šių našlaičių gyvenimo pavasarį – jų kelionę į tėvynę pas savo artimuosius, tik per atsitiktinumą dar likusius Lietuvoje. Apie jų gyvenimo vasarą – tų, kurie vis dar švenčia gražiausią savo gyvenimo šventę – gyvybę“, – rašoma fotografijų serijos pristatyme.

Tado Kazakevičiaus fotografija
Tado Kazakevičiaus fotografija
Tado Kazakevičiaus fotografija
Tado Kazakevičiaus fotografija

Lietuvos fotomenininkų sąjungos informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu