2021 01 15
Vidutinis skaitymo laikas:
Teologinis Viduržemės kraštovaizdis. Pokalbiai su t. Kūdikėlio Jėzaus Pranciškumi, CSJ

Šv. Luko klubas ir Vilniaus akademinės sielovados centras kviečia į nuotolinius susitikimus, kuriuose bus kalbama apie daugelio krikščionių (ir ne tik) mylimo autoriaus kūrybą.
Viduržemė (angl. Middle-earth) – anglų rašytojo, Oksfordo universiteto profesoriaus, Viduramžių istorijos ir folkloro žinovo J. R. R. Tolkieno (1892–1973) sukurtas fantastinis pasaulis. Jame žmonės, elfai, hobitai ir kitos tautos kalba savo kalbomis, kuria savo istoriją ir legendas.
Tikriausiai dauguma Viduržemės pasaulį pažįsta ar bent yra apie jį girdėję iš trilogijos „Žiedų valdovas“. Tiek pats knygos autorius, tiek skaitantieji (nesvarbu, tikintys ar ne), kalbėdami apie šį kūrinį, mini krikščionybę. Atrodytų, knygoje juk neminimas Jėzus, Evangelija, atpirkimas… Net žodžio „Dievas“ tame pasaulyje, greičiausiai, nerasite. Tad kaip kalbant apie Tolkieno kūrinį galima kalbėti apie krikščionybę?
Šv. Jono bendruomenės brolis Kūdikėlio Jėzaus Pranciškus į šį klausimą atsako taip:
„Tikrovė ir jos įvardijimas „atviru tekstu“ nėra tas pat. <…> Yra dalykų, kuriuos galima pasakyti kitais žodžiais, ypač literatūroje, ir tie kiti žodžiai tada užkabina žmogaus širdį daug labiau nei tiesiogiai pasakyti.“
„Teologinis Viduržemės kraštovaizdis. Pokalbiai su Tėvu Kūdikėlio Jėzaus Pranciškumi CSJ“ – tai pokalbių ciklas, skirtas norintiems pažinti Tolkieno sukurtą pasaulį ir atrasti jame krikščionišką tikrovę.
Pirmajame susitikime kalbėsimės apie grožio vaidmenį ieškant Tiesos ir kaip „Žiedų valdovo“ trilogija mums padeda tą grožį atrasti bei išgyventi.
Iš viso vyks trys pokalbiai: sausio 16, 30 bei vasario 13 dienomis, 20 val. nuotoliniu būdu („Zoom“ platformoje).
Prašome registruotis užpildant registracijos formą: https://forms.gle/mGg8NWEYLbbUqgct5
***

Kūdikėlio Jėzaus Pranciškus (g. 1972) – Šv. Jono bendruomenės brolis (nuo 1993), kunigas (nuo 2003), lietuvis, šiuo metu tarnaujantis Denverio priorijoje (JAV, Kolorado valstija) ir dėstantis Šv. Jono institute (https://www.saintjohninstitute.org). Studijavo teologiją ir filosofiją VDU Katalikų teologijos fakultete Kaune, Šv. Jono brolių institute Ecole Saint Jean Prancūzijoje, Seton Hall teologijos universitete JAV, Naujojo Džersio valstijoje. Nuo 2019 m. rugsėjo bendruomenės vyresniųjų leidimu pradėjo atsiskyrėlio gyvenimą Regina Caeli ereme JAV, Kolorado kalnuose. Br. Kūdikėlio Jėzaus Pranciškus yra išleidęs knygas „Dievo Galybė ir Išmintis“ (2011, prancūzų ir lietuvių k.) bei „Teologinis Viduržemės kraštovaizdis: apie teologiją J. R. R. Tolkieno fantastikoje“ (2019, anglų k. „The Theological Landscape of Middle Earth: On Theology in J.R.R. Tolkien’s Fantasy“).
Organizatorių informacija
Naujausi

Kovo „Artuma“: tėvystėje mes kartu

Monologas apie Stambulo konvenciją. Interpretacija „Fratelli tutti“ tema

Iliustruotoja A. Kiudulaitė: „Vaikai parodo tai, ką galbūt pati jau esu praradusi, – gebėjimą matyti“

Širvintų-Giedraičių kautynių dalyvių atsiminimai. Tarp herojinio diskurso ir subjektyvių patirčių

Šv. Kazimiero kultas: ištakos ir dabartis

7 būdai siekti šventumo pagal šv. Kazimierą

Dvi krikščionybės pusės

Išgyvenau abiejų pusių ginamas vertybes

Dvarų dėlionė. Ūkinis korpusas – nuo palivarko namų iki tvartų, klojimų, sūrinių, ledainių ir bravorų

Audrė Gruodytė: „Vaikai turi prisijaukinti savo lietuvybę“

Seimas šį pavasarį nesvarstys Stambulo konvencijos
