Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 10 05

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Klausymosi ir skaitymo laikas:

46 min.

Tikybos mokytojas J. Visickas: „Labai svarbu leisti mokiniams išsisakyti“

Justinas Visickas. Juozo Kamensko nuotrauka

„Mokytojo diena man trunka visus metus“, – sako 29-erių Justinas Visickas, Kauno „Erudito“ licėjaus tikybos mokytojas. Apie krikščioniškąjį tikėjimą, Dievą, žmogaus santykį su Juo pedagogas pasakoja vaikams nuo 1 iki 10 klasės. Ir ne tik pasakoja – bet ir skatina diskusijas. Būtent dėl to, pasak Justino, tikybos pamokose vaikai ir paaugliai gali jaustis laisviau, būti savimi.

„Man atrodo, kad tikybos pamokos labai reikalingos ir naudingos žmogui, jo formavimuisi. Daug kas mano, kad tikybos pamoka tėra pokalbis apie Dievą. Tikrai ne, tai yra daug daugiau – mes galime pasigilinti, kokia žmogaus gyvenimo prasmė, kodėl tikėjimas yra svarbus.

Pas mane ateina vaikų, kurie nebūtinai tiki Dievu. Aš nebandau jų atversti į krikščionybę – tiesiog noriu papasakoti, kuo man pačiam Dievas yra svarbus, kokia mano kelionė su Juo. Tai ir yra tikybos grožis – laisvė pasirinkti.

Kaip sudominti jaunus žmones, ypač paauglius? Svarbu pasirinkti temą, sugalvoti, kaip ją pakreipti, pristatyti. Aš netgi naudoju tokį metodą: pirmiausia paklausiu, apie ką jūs norėtumėt šiandien pasikalbėti.

Kitas svarbus dalykas – diskusijos. Reikia išklausyti ir išgirsti vaikų nuomonę, nesvarbu, ar jie sutinka su manimi, ar ne. Ir, žinoma, padeda paveiki vaizdo medžiaga, trumpa kelionė ar darbas grupelėmis. Tų priemonių tikrai yra“, – pasakoja pašnekovas.

Justinas Visickas. Ernesto Lylaus nuotrauka

J. Visickas – ne tik mokytojas, bet ir humoristas, laisvalaikiu save išbandantis „Stand up comedy“ žanre. Ir nebijantis pašiepti save.

„Humoras man yra evangelizacijos priemonė. Jis padeda kalbėti apie tai, kaip Dievas veikia mano gyvenime. Taip pat padeda mano darbe, pristatant temas, vedant pamokas. Žinoma, negali visą laiką juokauti, kalbant apie Bažnyčią. Bet humoras, be abejonės, kad yra vienas stipriausių variklių.“

Pokalbis su tikybos mokytoju Justinu – „Bernardinai.lt“ tinklalaidėje.

Tinklalaidėje išgirsite:

0:50 – Mokytojo diena, trunkanti visus metus;

5:00 – Juokeliai nr. 1;

10:38 – Tikybos pamokos kur kas laisvesnės už kitas;

14:50 – Ar mokytojo darbas – varginantis;

16:46 – Stereotipų laužymas ir autentiškas panevėžietiškas bendravimas;

22:10 – Pažymių vertinimo sistemos kritika;

24:03 – Tikybos mokytojams reiktų daugiau drąsos – ir bandyti įdomiai pateikti savo dėstomą dalyką;

30:53 – Kaip tobulėja tikybos mokytojai;

33:05 – Juokeliai nr. 2;

34:30 – Apie humorą, kuris visada padeda;

44:27 – Svarbus skelbimas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite