Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2021 05 11

Toma Bružaitė

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Klausymosi ir skaitymo laikas:

75 min.

Tinklalaidė „Aktualu“: apostazė yra signalas visai Bažnyčiai

Cathopic.com nuotrauka

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje vėl kalbama apie apostazės – viešo ir oficialaus atsiskyrimo nuo Bažnyčios – atvejus. Jei prieš dešimtį metų tai labiau panašėjo į savotišką protesto formą, šiandien vyskupai susiduria su kur kas rimtesne antrąja šio reiškinio „banga“.

Tad tinklalaidėje „Aktualu“ kalbamės, ką Bažnyčiai, visai jos bendruomenei, reiškia apostazė. Kaip vertinti tokias situacijas – ir ką jos sako apie mūsų tikėjimo (ne)liudijimą bei santykį su kitais žmonėmis? Mūsų pašnekovas – Vilniaus vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis.

„Kiekvienas apostazės atvejis yra labai individualus ir skirtingas. Aš galvoju, kad per laiką atsirado šiek tiek patirties, bent jau tikiuosi, kad gal geriau suprantu tuos žmones.

Prieš dešimtį metų, kai buvau gerokai jaunesnis, skaitydavau ar klausydavausi, dėl ko žmonės nori atlikti apostazę – ir matydavau, kad kai kurie dalykai yra objektyviai neteisingi. Tada pradedi kažką įrodinėti, tartum ginti, diskutuoti… O dabar jau suprantu, kad tokiu atveju tai nėra laikas kažką įrodinėti – pirmiausia reikia žmogų išklausyti. Nes jeigu jam dėl kažko skauda ar pikta, jis turi teisę taip jaustis, net klysti – ir smarkiai. Bet tu turi priimti jį ir išklausyti tokį, koks jis tuo metu yra. O pokalbio rezultatai kiekvienąkart gali būti labai skirtingi“, – sako vyskupas.

Tinklalaidę veda Toma Bružaitė ir Simonas Bendžius

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite