Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 08 12

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Klausymosi ir skaitymo laikas:

50 min.

Tinklalaidė „Aktualu“. Arkivysk. K. Kėvalas apie migrantus Lietuvoje: „Saugokimės išankstinių nuostatų“

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas. Evgenios Levin / žurnalo „Ateitis“ (Ateitieszurnalas.lt) nuotrauka

„Evangelijos istorija, kai Jėzui duodama romėnų moneta, yra mums pagalba, atsakant į komplikuotą klausimą, kaip katalikas turėtų reaguoti į dabartinę situaciją. Jėzus, pakėlęs monetą, taria: ‚Kas ciesoriaus – ciesoriui, kas Dievo – Dievui.‘ Tad čia, manau, atsakymas yra panašus“, – sako Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas.

Tinklalaidėje „Aktualu“ su pašnekovu aptariame vadinamąją „migrantų krizę“. Kokia turėtų būti kataliko nuostata jos atžvilgiu? Kaip vertinti dabartinius valdžios veiksmus? Galų gale – kodėl šia tema vis dar tyli vyskupai?

„Mes turime gerbti Lietuvos Respublikos įstatymus ir valdžios sprendimus. Gal, mūsų supratimu, tie sprendimai nėra teisingi, bet mes, kadangi sudėjome į jų rankas valdžią, turime pasitikėti.

Iš kitos pusės, turime priimti žmones su ta nuostata, kokia yra  Evangelijos pagal Matą 25 skyriuje: „Kiek kartų tai padarėte vienam iš šitų mažiausiųjų mano brolių, man padarėte“ (Mt 25, 40). Migrantai dabar yra mūsų broliai ir seserys, kuriuos ištiko didžiulis išbandymas. Aišku, aš galėčiau juos iškart visus nuteisti ir taip nusiplauti rankas. Sakyti, kad padėti nereikia, nes jie – nusikaltėliai. Bet ar tikrai galiu ramiai eiti miegoti, žinodamas, kad toje stovykloje šąla vaikai, kad žmonės dreba, neturėdami ko užsikloti?

Mes išsiaiškinsime vėliau, kokį statusą – pabėgėlio ar ekonominio migranto – tie žmonės turi. Krikščionys šiuo metu turi ne klausti, kas yra priešas, o kas draugas, bet padėti – nes to reikalauja artimo meilė“, – įsitikinęs arkivyskupas.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Pasak ganytojo, Lietuvoje vis dar trūksta supratimo ir dialogo tarp mūsų ir į mūsų šalį patekusių migrantų: „Šiandien teko kalbėtis su Jungtinių Tautų atstovu Baltijos ir Šiaurės šalims. Jis pritarė, kad komunikacija yra pagrindinė reikmė šalia tų dalykų, kuriuos jiems suteikiame, tokių kaip gultas, antklodė ir maistas. Atrodo, kad kitas žingsnis yra kalbėtis. Manau, kad mes atrasime daug dalykų, kurie pakeis ir mūsų pačių požiūrį į šių žmonių situaciją.“

Tinklalaidėje išgirsite:

0:00 – Įžanga;

4:36 – Migrantų tema nėra nauja Bažnyčiai;

12:10 – Kodėl vyskupai tyli?

26:18 – Ar arkivyskupo pozicija kertasi su Lietuvos valdžios pozicija?

30:15 – Lietuvių baimė yra suprantama;

32:53 – Bažnyčios mokymas nepateikia vieno lengvo atsakymo;

38:05 – Ar tikrai nebereikia priimti nė vieno migranto;

42:31 – Situaciją keičiantys Baltarusijos pasieniečių šūviai;

44:58 – Tai kokia turėtų būti kataliko laikysena „migrantų krizės“ atžvilgiu?

Norintys prisidėti prie „Caritas“ teikiamos pagalbos daiktais, turėtų susisiekti su artimiausiu „Caritas“ skyriumi ir susitarti dėl daiktų perdavimo. „Caritas“ kaontaktai skirtingose vyskupijose paspaudus čia (spausti vyskupijos pavadinimą juostoje viršuje).

Norintys skirti paramą pinigais, ją turėtų pervesti į „Caritas“ sąskaitą:

Lietuvos Caritas
Įm. kodas 192066334
Adresas: Papilio g. 5, LT–44275 Kaunas
AB bankas „SwedBank”
Banko kodas 73000
Sąsk. nr. LT407300010099679931

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu