Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 04 30

Toma Bružaitė

Simonas Bendžius

bernardinai.lt

Garso įrašo trukmė:

83 min.

Tinklalaidė „Aktualu“. Mylėk ir rašyk, ką nori?

Evgenios Levin nuotrauka

Pristatome naują tinklalaidę, kurią pavadinome „Aktualu“. Mes, Toma Bružaitė ir Simonas Bendžius, kas antrą savaitę (jei pavyks – ir dažniau) aptarsime aktualias religinio gyvenimo temas, svarbius įvykius, pokalbiams pasikviesdami įvairių sričių atstovų. Jūsų laukia tiek lengvi, linksmi pašnekesiai, tiek ir sunkios, nemalonios, bet būtinos aptarti temos. Viliamės, kad Jums bus įdomu!

Pirmasis tinklalaidės „Aktualu“ epizodas – apie krikščionišką žiniasklaidą. Kuo ji ypatinga, kokią ją turime Lietuvoje, ko jai trūksta ir kuo galime džiaugtis?

Apie tai sutiko pasikalbėti evangelikų ir katalikų žiniasklaidos atstovai – krikščioniškos radijo stoties „XFM“ vadovas Remigijus Jucevičius bei katalikiško mėnraščio šeimai „Artuma“ vyr. redaktorius (taip pat ir Kauno arkivyskupijos atstovas žiniasklaidai) diak. Darius Chmieliauskas.

Iš kairės (nuo viršaus): radijo stoties „XFM“ vadovas Remigijus Jucevičius, „Bernardinai.lt“ religijos temų redaktorius Simonas Bendžius, „Bernardinai.lt“ tekstų autorė Toma Bružaitė ir katalikiško mėnraščio šeimai „Artuma“ vyr. redaktorius Darius Chmieliauskas. „Zoom“ programėlės kadras.

O šiandienos tema kalbamės todėl, nes artėja kasmetinis renginys, draugėn (tiesa, kol kas – nuotoliniu būdu) sukviečiantis Lietuvos krikščioniškos žiniasklaidos atstovus. Jau ketvirtą kartą VšĮ „Gerosios Naujienos centras“ ir „XFM“ organizuoja krikščioniškos žiniasklaidos konferenciją „Vakar. Šiandien. Rytoj“. Šiemet renginys įvyks gegužės 8 d., šeštadienį, 10 val. Zoom platformoje. Konferencijos programą, registracijos formą bei daugiau informacijos galite rasti renginio feisbuko paskyroje.

Tinklalaidėje išgirsite:

0:00 – Įžanga;

2:17 – Kaip pandemijos sąlygomis gyvena „XFM“ ir „Artuma“;

15:16 – Kada žiniasklaida yra krikščioniška;

22:58 – Kuo krikščioniška žiniasklaida skiriasi nuo Bažnyčios viešųjų ryšių (ir kodėl toji žiniasklaida gali kritikuoti savo ganytojus);

31:28 – Liūdnoka evangelinės (protestantiškos) žiniasklaidos padėtis Lietuvoje;

37:47 – „Gerosios Naujienos centro“ fenomenas;

42:40 – Kodėl krikščionys Lietuvoje per mažai palaiko savo žiniasklaidą;

52:46 – Neteisingi kaltinimai krikščionims žurnalistams;

01:05:55 – Ko dar trūksta krikščioniškai žiniasklaidai Lietuvoje;

01:12:00 – Apie gegužės 8 d. konferenciją;

01:17:10 – Kur galima pasiklausyti „XFM“ ir įsigyti „Artumą“.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu