Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

Garso įrašo trukmė:

46 min.

Tinklalaidė „Galim(a) aiškiau“: mokslo ir religijos santykis

Vilniaus akademinės sielovados centras pristato katalikišką tinklalaidę „Galim(a) aiškiau“. Savo klausimus užduoti ir temas siūlyti gali visi norintieji, o atsakymų tinklalaidės rengėjai ieškos kartu su įvairių sričių specialistais, išmanančiais „bažnytinius reikalus“.

Naujausiame tinklaladės epizode nagrinėjama tikėjimo ir gamtos mokslų problematika. Šis pokalbis padės suprasti, kodėl modernioje visuomenėje jaučiama įtampa tarp mokslo ir religijos, kur šios skirtingos sritys susitinka, o kur – konfliktuoja. Taip pat išgirsite, ką Bažnyčia sako evoliucijos teorijos klausimu, galiausiai – kaip skaityti pasakojimą apie Ievą ir Adomą.

Tinklalaidės pašnekovas – VDU Katalikų katalikų teologijos fakulteto dekanas, diak. Benas Ulevičius.

Diak. Benas Ulevičius. Rido Damkevičiaus nuotrauka

„Bažnyčia teigia, kad evoliucijos teorija yra tikėtina – ji paprastai pagerbia mokslininkų įžvalgas. Bažnyčia šiai teorijai neprieštarauja dar ir todėl, kad pats Šventasis Raštas rodo evoliucinį tikrovės paveikslą. Dievas sukuria tikrovę iš paprastesnių dalykų, ir ši vystosi į sudėtingesnius.

Katalikų Bažnyčia sutinka, kad evoliucija tikėtina tol, kol mes nekildiname dvasios iš materijos. Dievas yra dvasia, ir procesai evoliucijoje turėtų būti atsiliepimas į Dieve esančią trauką tobulėjimo link. Šitame evoliucionuojančios tikrovės sąlytyje su tuo, kas yra Dievas, atsiranda dvasia. Ji plaukia iš Dievo, atsiranda kažkas, kas pranoksta vien materiją“, – sako katalikų teologas.

Pašnekovą kalbina Juozapas Pričinas.

Juozapas Pričinas. Asmeninio archyvo nuotrauka

Turite klausimų, į kuriuos įtikinamų ir aiškių atsakymų dar negirdėjote? Nežinojote, kaip atsakyti, kai klausimas iškilo diskusijose su draugais? Atsiųskite savo klausimus Vilniaus akademinės sielovados centrui feisbuko paskyroje ar el. paštu [email protected], ir atsakymus išgirskite tinklalaidėse, kurios klausytojus pasieks du kartus per mėnesį.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.