Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

Klausymosi ir skaitymo laikas:

75 min.

Tinklalaidė „Pirmas žvilgsnis“: ar nenaudojame Dievo kaip politinės vėliavos?

Jūsų dėmesiui – nauja tinklalaidė, pavadinta „Pirmas žvilgsnis“. Sieksime krikščionišku žvilgsniu apžvelgti įvairiausias aktualijas Bažnyčioje ir visuomenėje. Toma Bružaitė, kun. Algirdas Toliatas ir Simonas Bendžius sėdasi prie apskritojo stalo ir kalbasi apie tai, kas kiekvienam atrodo svarbu. Ši tinklalaidė nėra interviu žanro: bandome kalbėtis taip, kaip kiekvienas iš mūsų tai darome susitikę su bičiuliais – paprastai, atvirai, nebūtinai vienas kitam pritardami – bet pagarbiai.

Pirmasis klausimas – ar nenaudojame Dievo kaip politinės vėliavos? Šiai temai idėją „davė“ popiežius Pranciškus, rugsėjo 14 d. vadovavęs graikų apeigų katalikų šv. Jono Auksaburnio Mišių liturgijai Slovakijoje, Prešovo mieste. Jo pasakyta homilija – išties aktuali dabartiniams laikams.

„Nesupaprastinkime kryžiaus iki pamaldumo objekto ar, dar mažiau, – iki politinio simbolio, religinio ir socialinio statuso ženklo“, – sakė Pranciškus. Jis užsiminė apie gundymą pamiršti „silpną ir nukryžiuotą Dievą“ ir ilgėtis „triumfuojančios, nugalinčios krikščionybės, kuri sulaukia šlovės ir garbės“. Tačiau, anot Šventojo Tėvo, krikščionybė be kryžiaus – tai sterili krikščionybė.

Popiežius taip pat pridūrė: „Kryžius reikalauja aiškaus liudijimo. Nes kryžius – ne vėliava, skirta mojuoti, o tyras naujo gyvenimo būdo šaltinis. Koks? Iš Evangelijos ir palaiminimų. Liudytojas, kryžių nešantis ne tik ant kaklo, bet ir savo širdyje, į nė vieną nežiūri kaip į priešą, bet į visus – kaip į brolius ir seseris, už kuriuos Jėzus atidavė savo gyvybę. Kryžiaus liudytojas nesigilina į praeities skriaudas ir nedejuoja dėl dabarties.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

O kaip yra pas mus, Lietuvoje, vykstant diskusijoms ir ginčams dėl valdžios sprendimų – ir į tuos ginčus aktyviai įsitraukus krikščionims? Ar, vedami teisingo krikščioniško noro gyventi geresnėje valstybėje (ir vedami pareigos prisidėti prie bendrojo gėrio), nepradedame mosuoti kryžiumi, Dievo ir Bažnyčios autoritetu kaip ginklais? Ar priemonės, kurių imasi katalikai, visada tinkamos ir veiksmingos?

Apie tai ir pasikalbėjome. Kviečiame klausytis ir rašyti savo komentarus.

Tinklalaidėje išgirsite:

0:00 – Įžanga;

4:04 – Pirmas žvilgsnis į popiežiaus pasisakymus;

10:08 – Kaip turėtume diskutuoti, neprimesdami galios pozicijos;

22:26 – Toma ir Simonas kritikuoja Šiluvos deklaraciją, o kun. Algirdas ją palaiko;

38:43 – Apie katalikiškų simbolių panaudojimą proteste prieš LGBT eitynes ir Šeimų sąjūdžio mitinge;

50:43 – Ar įmanoma būti ir  politiškai aktyviam, ir krikščioniškai nuolankiam;

1:10:20 – „Pirmo blyno“ reklama (rimtai, tai yra labai geras socialinis projektas).

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite