2022 02 01
Skaitymo ir klausymo laikas
Tinklalaidė „Pirmoji nata“: kompozitorius ir atlikėjas Jonas Jurkūnas

Tekstas ir fotografijos perpublikuojami iš „Vilniaus galerijos“
Tinklalaidės „Pirmoji nata“ vedėjas – kompozitorius Martynas Bialobžeskis. Šių laidų metu jis kalbina Lietuvos muzikos kūrėjus, iš kurių bandys išgauti jų asmenines pasiruošimo kūrybiniam procesui paslaptis.
Laidos autorius įsitikinęs, kad kompozitoriaus patirtys kasdieniame gyvenime, to gyvenimo ritmika, įprastiniai ritualai bei santykis su aplinka ne mažiau svarbūs naujus sumanymus skatinantys komponentai nei pats kūrybos veiksmas.
Kaip kasdienybė veikia kūrybą? Kokią įtaką muziką kuriančių žmonių idėjoms turi juos supanti aplinka? Kada geriau kurti muziką – vasarą ar žiemą, ankstų rytą ar kai už lango jau tamsu? Šie ir kiti klausimai bei atsakymai į juos – tinklalaidžių projekte „Pirmoji nata“, kuriame, be pašnekovų balsų, taip pat skambės jų sukurti muzikiniai kūriniai ar jų ištraukos.
Pirmasis laidos svečias – kompozitorius, atlikėjas ir dėstytojas JONAS JURKŪNAS, kuris dalinosi savo įžvalgomis apie pasiruošimo kūrybiniam procesui ypatumus, pasakojo apie buvusią aistrą kavai, bene smagiausią darbo vietą ir per naktį parašytą simfoninį kūrinį.
Jonas Jurkūnas gimė 1978 m. Vilniuje. Baigė Salomėjos Nėries gimnaziją, mokėsi Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje, Vilniaus konservatorijoje – groti gitara. Jaunystėje grojo grupėse „Saulės kliošas“, SKAMP, taip pat su Algirdu Klova ir Andriumi Mamontovu. Studijavo kompoziciją Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2017 m. įgijo meno daktaro laipsnį. Dėsto akustinę ir elektroninę kompoziciją LMTA ir KTU. Kompozitoriaus pomėgiai – kulinarija, jėgos aitvarai, žygiai gamtoje.
Projektą pristato meno, kultūros ir laisvalaikio portalas Vilniausgalerija.lt.
Naujausi

Viešosios įstaigos „Bernardinai.lt“ direktoriumi paskirtas Juozas Ruzgys

Tradicinio Užkarpatės karnavalo fone ukrainiečių filme „Pamfiras“ kunkuliuoja šeimos drama

Poetas R. Stankevičius: „Dievas yra begalinis, jis neužima vietos“

Istorikas T. G. Ashas: Vakaruose dar ne visi dekolonizavo savo mąstymą apie Ukrainą

Būsimoji Romuva ir kiti – šiuolaikinių pagonių įvairovė vėlyvojo sovietmečio Lietuvoje

Atkūrimas

Abiejose gyvenimo kelio pusėse

TSPMI gimtadienis. Apie lapes, ežius ir elitą

Kai pora išmoksta suartėti labai giliame lygmenyje, vaikystės skausmas netenka savo geluonies

Gyvenimas Vilniaus kieme

Į amžinybę iškeliavo bažnytinio paveldo puoselėtoja prof. Laima Šinkūnaitė
