Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Tokijo olimpiada: dėl pandemijos atšaukta sielovados programa

Tokijo olimpinės žaidynės. Vatican news nuotrauka

Tokijuje prasidedančios olimpinės žaidynės neišvengiamai bus kitokios, negu tikėtasi, nes Japoniją, kaip ir visą pasaulį, vis dar kamuoja COVID-19 pandemija.

2020 m. Olimpinės žaidynės Tokijuje, kaip sako oficialus jų pavadinimas, turėjo įvykti pernai, tačiau dėl pandemijos buvo nukeltos į šių metų vasarą. Tebesitęsianti pandeminė situacija ir dabar verčia peržiūrėti numatytas programas, neleidžia žiūrovams gyvai tribūnose stebėti žaidynes.

Sugriežtintos sveikatos apsaugos priemonės privertė ir Tokijo arkivyskupiją atšaukti olimpiados proga sukurtą pastoracinę programą, skirtą sportininkams ir visiems dalyviams. Tokijo arkivyskupas Tarcizijus Isao Kikuchi paaiškino, jog buvo planuota, kad kiekviena miesto parapija būtų įtraukta į specialią sielovadinę programą, tačiau dabar dėl saugumo tenka atšaukti sumanytas iniciatyvas.

Vyriausybės sprendimu Tokijo mieste paskelbus nepaprastąją padėtį, sportininkai negalės išvykti iš olimpinio miestelio, o kunigai negalės į jį patekti. Arkivyskupas apgailestauja, kad sumanytą programą tenka atšaukti, o kartu ragina visus tiksliai laikytis visų vyriausybės įvestų normų. Laikysimės saugos reikalavimų, pakartojo arkivyskupas, nes rimtai vertiname kiekvieno žmogaus atsakomybę ne tik už savo, bet ir kitų žmonių gyvybes ir sveikatą.

Nepaisant žlugusių planų Tokijo olimpiadą švęsti ir kaip dvasinį arkivyskupijos gyvenimo įvykį, arkivyskupas informuoja, kad kai kurios numatytos pamaldos vyks už uždarų durų ir jose bus galima dalyvauti nuotoliniu būdu. Savo žinią arkivyskupas baigia optimistiškai: Tokijuje šiomis dienomis baigėsi liūčių laikotarpis, danguje pasirodė vaivorykštė – vilties simbolis, stiprinantis tikėjimą, kad ir pandemija greit pasibaigs.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Svetainės lankytojų periodinė parama yra pagrindinis „Bernardinai.lt“ veiklos finansavimo šaltinis.

Šiandien ypač reikia Jūsų, mieli „Bernardinai.lt“ bičiuliai, pagalbos.

Taip, paremsiu