Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 07 17

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Trakų ortodoksų vyskupas Ambrosijus susitiko su patriarchu Kirilu

Maskvos patriarchas Kirilas ir Rusios Ortodoksų Bažnyčios Šventojo Sinodo susirinkimas, 2022 m. kovo 25 d. Sergejaus Vlasovo, Igorio Palkino, Olego Varovo / patriarchia.ru nuotrauka

Trakų vyskupas Ambrosijus, kaip buvo skelbta anksčiau, Vilniaus ir Lietuvos metropolito Inokentijaus palaiminimu atvyko į Švenčiausiosios Trejybės Sergijaus laurą, kur dėl Vilniaus ir Lietuvos vyskupijos statuso klausimo susitiko su Šventojo Sinodo komisijos nariais, skelbia orthodoxy.lt

Liepos 14 dieną Maskvos ir visos Rusios patriarchas Kirilas priėmė vyskupą Ambrosijų Patriarcho ir Sinodo Rezidencijoje Šv. Danieliaus vienuolyne. Darbo posėdyje Vilniaus ir Lietuvos vyskupijos vikaras patvirtino Lietuvos stačiatikių siekį dėl didesnės bažnytinės nepriklausomybės, ir supažindino patriarchą su medžiaga pateikta Šventojo Sinodo komisijai kartu su prašymu suteikti savavaldės bažnyčios statusą. Turime omenyje ypatingą bažnytinį statusą, artimą autonominei bažnyčiai.

Kaip rašoma Ortodoksų Bažnyčios Lietuvoje pranešime, Vyskupo Ambrosijaus vizito tikslas – suteikti reikiamą informaciją komisijai, pradėjusiai nagrinėti Vilniaus ir Lietuvos vyskupijos kreipimąsi. Jis taip pat dalyvaus iškilmėse, skirtose Šv. Sergijaus Radonežiečio relikvijų 600-osioms radimo metinėms.

Anksčiau Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios vadovas metropolitas Inokentijus pabrėžė, jog nepaisant sunkios tarptautinės situacijos, didžioji dauguma pasauliečių ir dvasininkų nė nemąsto apie pasitraukimą iš kanoninės Maskvos patriarchato jurisdikcijos.

„Mums labai svarbu, kad Lietuvos Stačiatikių Bažnyčios kelias didesnės nepriklausomybės link, atitiktų bažnytines nuostatas ir kanonus. Istoriškai susiklostė taip, kad Lietuvos stačiatikybė su Stačiatikių Bažnyčios pilnatve susijungia būtent per Rusijos Stačiatikių Bažnyčią“, – teigė jis.

Metropolitas Inokentijus pabrėžė, kad savavaldės Bažnyčios statuso suteikimas nėra savaime lengvai suprantamas dalykas, todėl reikia daug aiškinamojo ir parengiamojo darbo bei geros argumentacijos.

Šiuo metu savavaldės bažnyčios statusą turi trys Stačiatikių Bažnyčios, kurios yra kanoninėje Maskvos patriarchato jurisdikcijoje – Estijos, Latvijos ir Moldovos.

Primename, kad gegužės – birželio  mėnesiais Lietuvos ortodoksų bažnyčios metropolitas Inokentijus dekretu iš kunigų luomo pašalino atsiskirti nuo Maskvos siekusius kunigus Gintarą Sungailą, Vitalijų Mockų, Vitalį Dauparą, Georgijų Ananjevą ir Vladimirą Seliavko. Lietuvos stačiatikių arkivyskupija praneša, sprendimas nušalinti kunigus priimtas remiantis bažnyčios teismo išvada, kuria buvę dvasininkai buvo pripažinti padarę kanoninius nusikaltimus. Pastarieji atsisako pripažinti vykdę bet kokią nusikalstamą veiklą ar siekę skaldyti Bažnyčią.

Trakų vyskupas Amvrosijus žadėjo siekti vyskupijos nepriklausomybės nuo Maskvos patriarchato.

Liepos 8 d., penktadienį, Maskvos patriarchato Lietuvoje vyskupijos atstovai prezidentui G. Nausėdai įteikė „7000 stačiatikių parapijiečių kreipimąsi“, kuriame prašoma apginti juos nuo „išpuolių“ prieš tikėjimą.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.