2020 12 12

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

„Tu mane pašaukei“: dėstytojas doc. dr. Vincentas Vobolevičius

Doc. dr. Vincentas Vobolevičius. Laisvos visuomenės instituto nuotrauka

Šį kartą rubrikoje „Tu mane pašaukei“ – ISM dėstytojas, Ekonomikos ir politikos programos vadovas Vincentas Vobolevičius. 

„Į pašaukimą žiūriu piltuvėlio principu: yra keli pašaukimai ir bent du manyje yra. Pradedant nuo didesniojo, kuris vėliau lemia ir mažesniuosius. Pagrindinis mano gyvenimo pašaukimas yra tėvystė ir buvimas vyru. Tai yra esminis dalykas, dėl kurio apsisprendus, kiti pašaukimai dėliojasi į savo vietas. Antras pašaukimas, kurį patyriau gerokai vėliau negu pirmąjį, t. y. pašaukimas į mokslą, į tyrimus, į tiesos paieškas. Tų dviejų pašaukimų – tėvystės ir mokslo – sankirtoje atsiranda praktinė raiška, t. y. dėstymas. Ši veikla turi ir tėviškumo, ir mokslo, tyrimo komponentą“, – apie savo pašaukimą pasakoja ISM dėstytojas, Ekonomikos ir politikos programos vadovas Vincentas Vobolevičius. 

„Savo pašaukimą tėvystei supratau labai anksti. Pirmiausia – iš savo paties šeimos pavyzdžio. Mačiau, kaip labai mano tėvai stengėsi, kad man būtų gera visomis prasmėmis: ne vien tik daiktų turėjimu, bet ir jauku, saugu. Gyvenome gana neprabangiomis sąlygomis: nedideliame kambaryje nebuvo vandentiekio, bet buvo senas kokybiškas pianinas, kad galėčiau juo skambinti. Tai buvo ne tik tikslas mane lavinti, bet ir atskleisti šilumą“, – dalijasi pašnekovas.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.