Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2020 07 11

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas:

10 min.

„Tu mane pašaukei“: gydytojas toksikologas Robertas Badaras

Portretas darbo kabinete.
Dr. Robertas Badaras. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės nuotrauka

„Manau, kad darau darbą, kurio prasmę matau. Mano pašaukimas yra daryti tai, kuo tikiu“, – sako dr. Robertas Badaras, Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas, Klinikinės toksikologijos gydytojas ir gydytojas anesteziologas-reanimatologas.

Mediciną žymus gydytojas ir populiarios knygos „Toksikologo užrašai“ autorius pasirinko įkvėptas tetos ir dėdės, kurie buvo medikai iš pašaukimo. Dar studijuodamas jis ėmė domėtis toksikologija, nes traukė ši tamsi ir svarbi medicinos sritis. Žmonijos istorija – tai nuodų istorija.

„Nė sekundės nebuvau suabejojęs, kad pasirinkau gerą specialybę“, – sako tris dešimtmečius toje pačioje darbovietėje dirbantis pašnekovas.

„Privalai tobulėti arba eisi atgal“, – teigia vyras, prieš ketverius metus apgynęs biomedicinos mokslų daktaro disertaciją, rezidentūroje mokęsis pas tuos, kuriuos pats anksčiau mokė. Medicinoje dirbantieji, pasak jo, turi nuolat atsinaujinti, nes keičiasi žinios, diagnostikos būdai. R. Badaras prisimena savo dėdės mediko, turėjusio didžiulę biblioteką ir nuolat skaitydavusio, žodžius: arba skaitysi visą gyvenimą, arba nebūsi gydytoju.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite