Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2021 02 09

Jurgita Jačėnaitė

Gediminas Šulcas

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

5 min.

„Tu mane pašaukei“. Iliustruotoja, rašytoja A. Kiudulaitė: mano pašaukimas – kova už gerą knygą

Tapytoja, knygų iliustruotoja, rašytoja Aušra Kiudulaitė. Monikos Požerskytės nuotrauka

2016-aisiais pasirodžiusi AUŠROS KIUDULAITĖS iliustruota ir Evelinos Daciūtės parašyta knyga „Laimė yra lapė“ (leidykla „Tikra knyga“) tapo metų knyga vaikams, tačiau pripažinimo ji sulaukė ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje: ją skaito vaikai Slovėnijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV, Kinijoje, Pietų Korėjoje.

2017-aisiais A. Kiudulaitės iliustruota ir Mariaus Marcinkevičiaus parašyta knyga „Draugystė ant straublio galo“ („Tikra knyga“) pasiekė Prancūzijos, Rumunijos, Taivano skaitytojus, pateko tarp gražiausių metų knygų. Iš tiesų daugybė tų apdovanojimų, kuriais už savo iliustruotas knygas apdovanota tapytoja, knygų iliustruotoja ir rašytoja A. Kiudulaitė.

Knyga „Maksas ir 92 musės“ („Tikra knyga“), beje, dalyvaujanti 2020-ųjų knygos rinkimuose, autorei A. Kiudulaitei ypatinga tuo, kad šią ji ne tik iliustravo, bet ir sukūrė jos tekstą.

Savo pašaukimą „Bernardinų“ videoreportažų cikle „Tu mane pašaukei“ menininkė įvardija taip: „Kad tie skaitytojai, su kuriais aš susitinku šiandien, 2030-aisiais žinotų, kas laimėjo Pulitzerio literatūros premiją. Nes aš tiesiog tikiu, kad jeigu nori užsiauginti skaitytoją – tai turi jį auginti nuo mažumės.“ Todėl, pasak A. Kiudulaitės, jai pašaukimas – kartais kova už tai, kad šiandienos vaikai namuose turėtų gerų ir kokybiškų knygų.

Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu