Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 02 15

bernardinai.lt

Vaizdo įrašo trukmė:

4 min.

„Tu mane pašaukei“. Imunologė prof. A. Žvirblienė: nuo pat mažens svajojau būti mokslininke

„Manau, kad pasirinkau teisingai – esu mokslininkė, ir man šitas darbas patinka. Jis yra labai kūrybiškas, dinamiškas, visą laiką žmogus esi priverstas kažko naujo mokytis“, – sako Vilniaus universiteto gyvybės mokslų centro imunologė prof. Aurelija Žvirblienė.

2013 m. Lietuvos mokslo premijos laureatė – viena iš tų, kuri per COVID-19 pandemiją viešojoje erdvėje mums suteikia daug naudingos ir svarbios informacijos: suprantama kalba pasakoja apie koronavirusą, paaiškina skiepų poreikį ir jų veikimo principą.

Kalbėdama apie savo pašaukimą, A. Žvirblienė prisimena, kad save dirbančia laboratorijoje įsivaizdavo dar mokyklos laikais. Tai galų gale išsipildė, ir mokslininkė šiandien savo svajonių siekti linki kiekvienam.

„Reikia klausytis savo vidinio balso – ir mažiau kreipti dėmesio į patarimus apie tai, kad viena profesija yra pelninga, o kita – ne. Tai nėra pagrindinis kriterijus. Jeigu esi mokslininkas, tu nuolat patiri pažinimo, tobulėjimo džiaugsmą – o vykdydamas įvairius projektus gali ir savo atlyginimą kilstelėti“, – pataria profesorė.

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.