Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 01 25

bernardinai.lt

Vaizdo įrašo trukmė:

6 min.

„Tu mane pašaukei“. Paleontologas Andrejus Spiridonovas

Prof. Andrejus Spiridonovas. Bernardinai.lt nuotrauka

„Mano pašaukimas – tyrinėti senovės Žemės planetą ir gyvybės evoliuciją“, – sako Vilniaus universiteto paleontologas prof. Andrejus Spiridonovas. Žmogus, kuris su ugnele akyse galėtų valandų valandas pasakoti apie dinozaurus, pirmykščius žmones, išnykusias gigantiškas kengūras, lemtingus ugnikalnių išsiveržimus ir kitas mokslo įdomybes.

„Paleontologijos mokslu pradėjau domėtis pirmoje klasėje, nors tuo metu dar nežinojau, kad šis mokslas taip vadinasi. Tiesiog man buvo įdomūs įvairūs išnykę gyvūnai. Ketvirtoje klasėje sužinojau apie Charlesą Darwiną, perskaičiau jo knygą apie gamtinę atranką. Ir paskui tas susidomėjimas augo“, – pasakoja mokslininkas, nuo mažens taip pat rinkdavęs akmenis – ir juos nešdavęsis namo.

Šiandien Andrejaus kolegos, studentai ir draugai žavisi jo meile savo pašaukimui – o tiems, kurie dar nežino, ką gyvenime veikti, profesorius linki išbandyti įvairius dalykus. Jei pajusite, kad kažką daryti sekasi lengvai – galbūt tai yra jūsų pašaukimas?

Parengė Simonas Bendžius ir Kostas Kajėnas.

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu