2020 08 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

5 min

„Tu mane pašaukei“. Poetė G. Kazlauskaitė: man gražūs kartais visiškai nepragmatiški pasirinkimai

Portretas.
Poetė, eseistė, „Šiaurės Atėnų“ redaktorė Giedrė Kazlauskaitė. Dainiaus Dirgėlos nuotrauka

Tiems, kurie nežino, ką gyvenime veikti, poetė, kultūrinio laikraščio „Šiaurės Atėnai“ vyriausioji redaktorė GIEDRĖ KAZLAUSKAITĖ linki kuo mažiau klausytis kitų.

„Manau, kad giliai viduje žmogus susivokia, kas jis yra, kur norėtų eiti, ką norėtų veikti, ko jam reikia, ko jis tikisi, kodėl gyvena. Man atrodo, jau paauglystėje šie dalykai pradeda rūpėti, tik pas mus siaurai viskas suvedama į profesiją, į tai, kur tu dirbsi, iš ko duoną valgysi, kas tave išlaikys. Žinoma, šitų dalykų negali nubraukti. Tačiau man gražu, kad žmonės kartais pasirenka visiškai nepragmatiškus dalykus. Daro visiškai nepragmatiškus ėjimus ir pasirenka tai, ko, atrodo, sveiku protu nepasirinktum. Ir tie gyvenimai būna tokie stulbinantys“, – kalba G. Kazlauskaitė.

Ji sako bežiūrėdama dienraščio „Bernardinai“ videociklą apie pašaukimus pagalvojanti, kad žmonės apie pašaukimą dažnai kalba kaip apie profesiją.

„Profesija yra kokie penki procentai žmogaus asmenybės, – svarsto poetė. – Visa kita yra ne profesinis gyvenimas. Bet paskui pagalvojau, kad vis dėlto ne – yra daugiau tų procentų, gal dešimt, paskui priėjau netgi iki trisdešimties. Kaip lituanistė dažniau renkuosi recenzuoti lietuviškas knygas: lietuvišką prozą, lietuvišką poeziją. Tai irgi profesinis apsisprendimas. Ir gal tai iš dalies pašaukimas. Bet man vis tiek yra „nemalonus“ tas žodis – tai ne pašaukimas, tai mano specialybė.“

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Parengė Jurgita Jačėnaitė