Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2020 05 26

bernardinai.lt

Žiūrėjimo laikas:

6 min.

„Tu mane pašaukei“: politologė Ainė Ramonaitė

„Būti mokslininke yra mano pašaukimas. […] Gal pačioje pradžioje, kai įstojau į doktorantūrą, man dar nebuvo taip savaime akivaizdu, kuo mokslas prasmingas. Bet kuo toliau, tuo labiau tas prasmingumas jaučiamas. Viena vertus, gali įžvelgti naudos – valstybei, bendruomenei. Kita vertus, yra pažinimo džiaugsmas – prisilieti ir pažįsti Dievo tvarką“, – pasakoja politologė, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorė Ainė Ramonaitė.

A. Ramonaitė pasakoja, kad vienas iš žmonių, nulėmusių jos mokslinį mąstymą, buvo amerikietis politologas, profesorius Robertas Putnamas. Kartu su disertacijos vadove versdama jo knygą „Kad demokratija veiktų“ į lietuvių kalbą, A. Ramonaitė suprato, kad mokslas neturi būti formalus ir sunkiai suprantamas. Iš R. Putnamo ji pasimokė, kad galimas kiekybinių ir kokybinių metodų derinimas, kad mokslinė kalba gali būti gyva, prieinama skaitytojui, o mokslas apskritai – naudingas ir prasmingas visuomenei.

Vis dar ieškantiems savojo pašaukimo profesorė pataria klausytis savo vidinio balso ir kartu primena, kad gyvenimo prasmę išskleisti galima ne tik per profesiją.

Prof. A. Ramonaitė tyrinėja Lietuvos pilietinę visuomenę, politinį dalyvavimą, politines partijas, rinkiminį elgesį, pogrindį ir kultūrinę rezistenciją sovietmečiu, Sąjūdžio tinklaveiką.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite