2021 08 10

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

7 min.

„Tu mane pašaukei“: psichologė prof. Danutė Gailienė

Prof. Danutė Gailienė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Šiandien jubiliejų švenčia Danutė Gailienė – klinikinė psichologė, Vilniaus universiteto profesorė, savižudybių prevencijos Lietuvoje pradininkė, apdovanota Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi. Jai sukanka 70 metų.

„Psichologija man yra pašaukimas – nes aš į tai ėjau neįsivaizduojamais būdais. Kai baigiau mokyklą, tokios profesijos išvis nebuvo“, – 2016 metais „Bernardinams“ pasakojo profesorė. Tuo metu ji išgirdo, kad Vilniaus universitete atsiranda naujas studijų kursas – klinikinė psichologija – ir atkakliai siekė, kad taptų šio dalyko specialiste. Tiesa, anuo metu tokia mokslo disciplina dar tik ėjo pirmuosius žingsnius, daug kas buvo neaišku.

Viskas pasikeitė, kai iš JAV atvyko klinikinės psichologijos profesorius Vytautas Bieliauskas.

„Kai mes pradėjome iš jo mokytis, su juo bendrauti, tada supratau – čia yra tai, ko ieškojau. Tokia turi būti mano profesija. Ir man tada pasidarė ramu“, – prisimena D. Gailienė.

Pasak profesorės, psichologu ne gimstama, o tampama – tačiau tam, kad taptum tokiu specialistu, tau turi būti įdomūs kiti žmonės.

„Ši profesija yra sudėtinga. Neužtenka norėti, mylėti. Reikia daug ką ir mokėti, ruoštis. Tai yra atsakinga – ne tik romantika“, – sako ji.

O paklausta, ką pasakytų ieškantiesiems savojo pašaukimo, D. Gailienė šypsosodamasi atsako: „Apsiramink. Pirmiausia apsiramink su tais didingais klausimais „kur mano vieta, ką man veikti“. Atsiras ta vieta. Jeigu dabar neturi aiškaus noro – tai kokį mažą tikslą nusižiūrėk, stenkis daryti tai, kas tau įdomu. Tik nenorėk pasaulio pergudrauti, gudresnis už visus būti, iš anksto visko susiplanuoti, kad būsi turtingas. Reikia žiūrėti, kur širdis traukia. Kur jautiesi, kad gyveni.“

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien