2020 09 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

7 min

„Tu mane pašaukei“. Sodininkė R. Mikailionytė: nuostabus jausmas, kai gali džiuginti žmogų

Geni rožes.
Renata Mikailionytė. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

Viena garsiausių Lietuvos manekenių RENATA MIKAILIONYTĖ savo pašaukimu šiuo metu įvardija sodininkystę. O susidomėjimą ja moteris sieja su reikalingumu žmogui.

Juk nuostabus jausmas, sako R. Mikailionytė – kai gali džiuginti kitus, kad ir apie kokią veiklą kalbėtum. Savirealizacija, amato turėjimas, buvimas reikalingam aplinkai ir žmogui – vieni svarbiausių dalykų gyvenime.

„Kas yra pašaukimas? Mąstai, kas tai yra. Man tai toks momentas, kai turėdamas tau duotas savybes jų nepritaikytum ir neišnaudotum – vadinasi, nusižengtum. O tą nusižengimą jau galime interpretuoti kiekvienas pagal savo tikėjimo laipsnį“, – kalba sodininkė, dovanojanti džiaugsmą savo kuriamais miesto želdynais.

R. Mikailionytė prisipažįsta, kad atrasti save sodininkystėje pirmiausia ją pastūmėjo šeima, artimieji.

„Kai pamąstai, kas yra sodininkystė, kaip žmogus save randa gamtoje, kokie žmonės dirba sodininkais, – visa tai susiję su branda ir supratimu, – gink Dieve, nenoriu pasakyti, kad tie, kurie ne sodininkai, yra nebrandūs, – bet branda sodininkystės link vis dėlto ateina su išmintimi, savęs suvokimu, galbūt ko nors labai stipriai atsikandus, galbūt iš kardinaliai kitokios gyvenimo sferos išėjus – sunku įvardinti. Bet tai gali būti kaimynas, tai gali būti moteris, kuri tave mokė skiepyti rožes, tai gali būti kažkas, apie ką visada svajodavai“, – pamąstymais dalijasi sodininkė R. Mikailionytė.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Videomedžiagoje panaudotos Evgenios Levin nuotraukos.

„Tu mane pašaukei“ – laidų ciklas apie skirtingų pašaukimų ir patirčių žmones, pasakojančius apie savo pasirinkimą ir liudijančius savo tikėjimą profesinėje veikloje, visuomeniniame gyvenime.

Parengė Jurgita Jačėnaitė