Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 25

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Turino knygų mugėje buvo kalbama apie Benedikto XVI dvasinį palikimą

Popiežius Benediktas XVI Šv. Petro bazilikos aikštėje bendrosios audiencijos metu 2006 m. EPA nuotrauka

Benediktas XVI labai sąmoningai rengėsi galutiniam susitikimui su Viešpačiu. Jis žinojo, kad šio gyvenimo pabaiga yra didžiulis tikėjimo slėpinys, bet kartu jis visiškai pasitikėjo Viešpačiu, taip apie paskutinę praėjusių metų dieną mirusį popiežių emeritą per vieną Turino knygų mugės susitikimą kalbėjo tėvas Federico Lombardi SJ.

Tėvas F. Lombardi Benedikto XVI pontifikato metais buvo Vatikano spaudos salės direktorius, tai yra oficialus Šventojo Sosto atstovas spaudai. Šiuo metu jis yra buvusio popiežiaus palikimą saugančio ir studijuojančio Benedikto XVI fondo prezidentas. Susitikimas, pavadintas „Dievas visada yra šviesa ir slėpinys“, skirtas Benedikto XVI dvasiniam palikimui, buvo vienas gegužės 22 d. pasibaigusios tarptautinės Turino knygų mugės programos renginių.

Pasak tėvo F. Lombardi, pagrindinis Benedikto XVI pontifikato prioritetas buvo priartinti mūsų laikų žmones prie Dievo, kurį Jėzus Kristus mums apreiškia kaip Tėvą. Jam taip pat buvo labai svarbu megzti dialogą su šiuolaikinio pasaulio kultūra. Jis tai darė labai pasitikėdamas protu kaip šio dialogo priemone. Tačiau protas turi būti atviras, negali užsidaryti siaurame grynai matematinio ir pozityvistinio mąstymo horizonte. Protas turi būti pajėgus suvokti didžiąsias gyvenimo ir pasaulio problemas, būti atviras teologijai, filosofijai ir įvairių disciplinų dialogui.

Popiežius Pranciškus su italų kunigu Federico Lombardi SJ. EPA nuotrauka

Tėvas F. Lombardi pabrėžė, kad Benedikto XVI pontifikatas nebuvo tik magisterinis, tai yra sutelktas vien į mokymą, jis pasižymėjo ir labai dideliu pastoraciniu intensyvumu, buvo kupinas meilės Bažnyčiai ir siekimo skatinti jos gyvybingumą. Buvęs popiežius mėgo kartoti, priminė tėvas F. Lombardi, kad Bažnyčia yra gyvas organizmas ir Bažnyčioje mes visi keliaujame kartu. Šventųjų palydimi einame per istoriją ir liudijame Evangeliją.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

 

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite