Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 12 02

Ortodoksas.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Ukraina sieks uždrausti Maskvos patriarchato veiklą šalyje

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis. Sergejaus Dolženkos / EPA-EFE nuotrauka

Gruodžio 1 d. vakarą, kreipdamasis į tautą, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pranešė, kad bus siekiama uždrausti Maskvos patriarchato veiklą Ukrainoje.

„Užtikrinsime visišką mūsų valstybės nepriklausomybę. Ypač dvasinę nepriklausomybę. Niekada niekam neleisime kurti imperijos Ukrainos sieloje.

Šiandien įvyko Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos posėdis. Susitikimas, kuriame svarstėme daugybę faktų apie tam tikrų Ukrainos religinių organizacijų ryšius su valstybe agresore.

Pirma. Nacionalinio saugumo ir gynybos taryba pavedė Vyriausybei pateikti Aukščiausiajai Radai įstatymo projektą, kuriuo siekiama užkirsti kelią religinių organizacijų, susijusių su Rusijos Federacijos įtakos centrais, veiklai Ukrainoje.

Antra. Valstybinei etninės politikos ir sąžinės laisvės tarnybai – užtikrinti, kad būtų atlikta religinė Bažnyčios valdymo statuto ekspertizė dėl organizacijos kanoninio ryšio su Maskvos patriarchatu, ir prireikus imtis įstatyme numatytų priemonių.

Trečia. Užtikrinti, kad būtų patikrintas teisinio pagrindo buvimas religinių organizacijų naudojimuisi nekilnojamuoju turtu, esančiu Nacionalinio Kyjivo olų vienuolyno istorinio ir kultūrinio rezervato teritorijoje, bei sąlygų laikymasis.

Ketvirta. Visos institucijos, atsakingos už nacionalinį saugumą, turėtų imtis intensyvesnių priemonių Rusijos specialiųjų tarnybų ardomajai veiklai Ukrainos religinėje aplinkoje nustatyti ir neutralizuoti. Ir taikyti asmenines sankcijas – netrukus bus paskelbtos pavardės.

Ir penkta. Reikia kelti Valstybinės etninės politikos ir sąžinės laisvės tarnybos statusą ir stiprinti jos pajėgumus. Ši struktūra bus pertvarkyta, o tai leis jai iš tikrųjų ginti ukrainiečių ir valstybės teises ir teisėtus interesus.

Šiais ir kitais sprendimais užtikriname Ukrainos dvasinę nepriklausomybę.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite