Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 08 26

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Ukrainos URM išsikvietė apaštalinį nuncijų dėl „nuviliančių“ popiežiaus Pranciškaus žodžių apie D. Duginą

Popiežius Pranciškus. EPA nuotrauka

Reaguodama į popiežiaus Pranciškaus pasisakymą bendrosios audiencijos metu, Ukrainos užsienio reikalų ministerija rugpjūčio 25 d. išsikvietė Šventojo Sosto apaštalinį nuncijų arkivysk. Visvaldą Kulboką. Apie tai pranešė pati ministerija, šį faktą „Bernardinams“ patvirtino ir nuncijus, tačiau dėl savo einamų pareigų negali išsamiau pakomentuoti susitikimo.

Trečiadienį Vatikane per bendrąją audienciją Pranciškus tikinčiųjų prašė melstis taikos „mylimai Ukrainos tautai, kuri jau šešis mėnesius kenčia karo siaubą“. Popiežius išsakė viltį, kad bus imtasi konkrečių veiksmų dėl karo nutraukimo, belaisvių išvadavimo ir užtikrinimo, kad Zaporižios atominėje elektrinėje neįvyktų branduolinė katastrofa.

„Kiek daug žiaurumo, kiek daug nekaltų žmonių, kurie moka už karo beprotybę! Beprotybę, kylančią iš visų pusių, nes karas yra beprotybė. Niekas kare negali sakyti: aš neišprotėjęs. Karas yra beprotybė“, – sakė popiežius.

Tada jis nukreipė akis nuo paruošto teksto ir į susirinkusiuosius prakalbo savais žodžiais. Popiežius užsiminė apie Rusijos propagandisto Aleksandro Dugino dukterį Darją Duginą, kuri žuvo, kai neaiškiomis aplinkybėmis buvo susprogdintas jos vairuotas visureigis: „Galvoju ir apie tą vargšę merginą, kuri išlėkė į orą Maskvoje, sprogus bombai po automobilio sėdyne… Nekalta karo auka. Nekalta.“

Pastarieji žodžiai sulaukė daugybės neigiamos reakcijos visuomenėje ir tarp pačių Bažnyčios narių. Kritikuojantieji popiežiaus žodžius teigia, kad D. Dugina nėra „nekalta auka“: ji pati aktyviai prisidėjo prie imperialistinės rusų propagandos, aukštino karą Ukrainoje, nuolat pasisakė viešumoje, ragindama naikinti ukrainiečius. Žudynes Bučoje ji vadino pačios Ukrainos surežisuotu spektakliu, o besilankydama Mariupolyje ragino vykdyti viešas „Azovstal“ gynėjų egzekucijas.

Bučos žudynės. Romano Pilipėjaus / EPA-EFE nuotrauka

Ukrainos užsienio reikalų ministerija rugpjūčio 25 d. vakarą paskelbė informacinį pranešimą ukrainiečių kalba. Tekste išsakomas nusivylimas Pranciškaus žodžiais bei abejingumu nuo rusų okupantų rankos žuvusioms karo aukoms.

„Visvaldui Kulbokui buvo pasakyta, kad Ukraina yra labai nusivylusi pontifiko žodžiais, kuriais neteisingai sulyginti agresorius ir auka. Kartu nesusipratimų kelia ir popiežiaus Pranciškaus sprendimas Rusijos ir Ukrainos karo kontekste paminėti Rusijos pilietės žūtį Rusijos teritorijoje, su kuria Ukraina neturi nieko bendra“, – teigiama pranešime.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Ministerija taip pat pabrėžia, kad „nuo pat Rusijos Federacijos plataus masto invazijos į Ukrainą pradžios pontifikas niekada neskyrė ypatingo dėmesio konkrečioms karo aukoms, tarp jų ir 376 ukrainiečių vaikams, žuvusiems nuo Rusijos okupantų rankos“.

Pranešimo pabaigoje Ukrainos užsienio reikalų ministerija išreiškė viltį, „kad ateityje Šventasis Sostas vengs nesąžiningų pareiškimų, keliančių Ukrainos visuomenės nusivylimą“.

Ukrainos užsienio reikalų ministerijos, „Vatican News“ ir „Bernardinai.lt“ informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite