Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 03 08

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Užsienio agentų“ įstatymas Tbilisyje sukėlė masinius protestus

Protestas Tbilisyje. EPA-EFE nuotrauka

Sakartvelo parlamentui balsavus už įstatymą, kuris, kritikų nuomone, smarkiai apribotų žiniasklaidos laisvę ir suduotų didžiulį smūgį pilietinei visuomenei, protestuotojai sostinėje Tbilisyje susirėmė su policijos pareigūnais, skelbia BBC.

Pranešama, kad riaušių policija panaudojo vandens patrankas ir ašarines dujas prie parlamento protestuotojams, kurie mojavo savo šalies ir Europos Sąjungos vėliavomis, išvaikyti.

Valdžia skelbia apie 50 sužalotų policininkų. Taip pat pranešama apie 66 suimtus protestuotojus, tarp kurių yra ir vienas šalies opozicijos lyderių Zurabas Džaparidzė. BBC skelbia, kad jis galimai buvo sumuštas.

Protestas Tbilisyje. EPA-EFE nuotrauka

Sakartvelo parlamente stumiamą įstatymą, kuris antradienį įveikė pirmą priėmimo etapą, pasmerkė tarptautinė bendruomenė. Įstatymas numato, kad nevyriausybinės organizacijos ir žiniasklaidos priemonės, kurios daugiau nei 20 proc. savo finansavimo gauna iš užsienio šaltinių, deklaruotų save kaip „užsienio agentus“, nes priešingu atveju grėstų didžiulės baudos ar net kalėjimas.

Opozicija teigia, kad šis Rusijos stiliaus įstatymas ženklina posūkį prie autoritarizmo ir pakenks Sakartvelo galimybėms prisijungti prie ES. ES šiuo metu svarsto Sakartvelo paraišką gauti šalies kandidatės statusą. ES užsienio reikalų vadovas Josepas Borrellis perspėjo, kad Sakartvelo parlamento priimtas įstatymas yra „nesuderinamas su ES vertybėmis bei standartais“.

EPA EFE nuotrauka

Opozicija trečiadienio vakare žada daugiau protestų.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite