Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2020 08 06

Kostas Kajėnas

Gediminas Šulcas

bernardinai.lt

Skaitymo ir žiūrėjimo laikas

24 min.

V. Petravičienė apie moterų priklausomybes: „Moterys ligą neigia ilgiau ir dažniau“

Virginija Petravičienė
Virginija Petravičienė. Evgenios Levin / Bernardinai.lt nuotrauka

VIRGINIJA PETRAVIČIENĖ priklausomų asmenų bendruomenėje „Aš esu“ dirba beveik dvejus metus, tačiau sakosi jau turinti nemažai patirties.

„Esu projektų vadovė bendruomenėje, bet kadangi kolektyvas yra nedidelis, santykis su visais darbuotojais ir klientais yra gana artimas“, – pasakoja moteris.

V. Petravičienės manymu, pokyčiai vaiko teisių apsaugos srityje turėjo teigiamų padarinių ir moterims, sergančioms priklausomybės ligomis.

„Baimė netekti vaikų yra didesnė už baimę būti atskleistai kaip priklausomai. Kartais išorinės motyvacijos priemonės, kad ir kaip tai skamba skaudžiai, yra veiksmingos – žmogus iš pradžių motyvuojamas, paskui pats atranda jėgų sveikti“, – teigia specialistė.

„Nemanau, kad priklausomų moterų yra mažiau ar daugiau negu vyrų – santykis yra lygiai toks pat, ir problema lygiai tokia pati, bet elgesys kiek skiriasi“, – sako V. Petravičienė.

Anot jos, moterys, sergančios priklausomybės liga, teisiamos ir smerkiamos labiau nei vyrai, o tai turi neigiamų pasekmių ne tik vartojimo, bet ir sveikimo procese.

„Moterys ligą neigia dažniau ir ilgiau, bijodamos smerkimo, – sako specialistė. – Jai nereikia tokio ilgo laikotarpio, kad būtų peržengta riba, kai psichiką veikiančių medžiagų vartojimas tampa liga.“

Projektą iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu