Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 01 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

V. Zelenskis: Ukraina ir Lietuva pakeliui į finalinę pergalę prieš Rusijos imperiją

Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Vilnius, 2023 m. sausio 13 d. Žygimanto Gedvilos / „BNS Foto“ nuotrauka

Sausio 13-ąją Seime įvykusiame Laisvės gynėjų dienos minėjime Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen įteikė Ukrainos Prezidentui Volodymyrui Zelenskiui skirtą 2022 m. Laisvės premiją. Ji Ukrainos vadovui perduota per Ukrainos ambasadorių Lietuvoje Petro Beštą. Premija skirta už V. Zelenskio ir Ukrainos žmonių nuopelnus kovoje dėl nepriklausomybės, laisvės ir demokratijos Rusijos agresijos akivaizdoje.

Pasak Seimo vadovės, 2022 m. Laisvės premija šiandien įteikiama kovojančios Ukrainos Prezidentui V. Zelenskiui, kurio pastangas stabdant agresiją sunku būtų pervertinti.

„Kaip Ukrainos Prezidentas jis yra Ukrainos kovos už laisvę priešakyje, savo asmenine lyderyste ir pavyzdžiu įkvėpęs milijonus žmonių tiek Ukrainoje, tiek už jos ribų, – sakė Seimo Pirmininkė. − Tokie pat vieningi mes buvome 1991-ųjų sausį. Ir dėl to Lietuva tapo nenugalima. Tuomet mes laisvajam pasauliui ir jo siekiantiems tapome pavyzdžiu, ką reiškia laisvės troškimas. Ką reiškia, kai noras apginti savo šalį nugali baimę ir verčia žengti žingsnį už save, savo vaikus, savo valstybę.“

Ukrainos Prezidentas, 2022 m. Laisvės premijos laureatas V. Zelenskis, prisijungęs prie minėjimo nuotoliniu būdu, tvirtino, kad Lietuva yra viena iš nuoširdžiausių laisvės gynėjų ir tai yra geriausia duoklė didvyriams, nugalėjusiems imperiją tomis žiemos dienomis prieš 32 metus.

„Dabar mes kartu su jumis esame pakeliui į finalinę pergalę prieš tą imperiją. Kai šį karą prieš agresorių užbaigsime su užtikrinta pergale, Rusija negalės nieko diktuoti Europos tautoms“, – minėjime sakė Ukrainos šalies vadovas.

V. Zelenskis padėkojo Lietuvai už tai, kad ji laisvės neišdavė nė vienos minutės, ne tik per šias 323 žiaurias nežmogiško Rusijos karo dienas.

Iškilmingas Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija LR Seimo Kovo 11-osios Akto salėje. Vilnius, 2023 m. sausio 13 d. Seimo kanceliarijos nuotrauka

Premijos įteikimo ceremonijoje kalbėjusi Seimo Laisvės premijų komisijos pirmininkė Paulė Kuzmickienė pažymėjo, kad Ukraina virto vienu iš esminių laisvės simbolių visiems laikams.

„Zelenskio įnašas Ukrainai yra valstybingumas, pasitikėjimas savimi kaip tauta, pajėgiančia iš Rytų persikelti į Vakarus, save valdyti ir apginti, parodyti pasauliui, kad galima ir reikia nenuolaidžiauti Rusijai, kovoti prieš ją – nugalėti ir sutriuškinti!“ − kalbėjo P. Kuzmickienė.

Laisvės premijų komisijos vadovė atkreipė dėmesį, kad V. Zelenskis ir Ukraina parodė, kaip galima išsivaduoti iš baimės.

„Zelenskio įvesta tarptautinių santykių praktika leistina tik jam ir ukrainiečiams – drąsiai, viešai kritikuoti kitų šalių lyderius, taip padedant jiems greičiau apsispręsti. Taip Ukrainos Prezidentas ir ukrainiečiai esmingai keičia Vakarus ir pasaulį“, – tvirtino parlamentarė.

LRS informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite