2022 04 25

Tikbaldai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vaikų kambario iššūkiai: kaip priimti sprendimus saugiai ir nerūpestingai vaikystei?

Shutterstock.com nuotrauka

Ne paslaptis, kad vaikų kambario įrengimas jauniesiems tėveliams dažnai kelia kone daugiausia klausimų. Neretai užtrunkama renkantis baldus – juk šie turi būti visiškai saugūs ir nekelti jokio pavojaus net aktyviems mažyliams. Taip pat tenka gerokai pasukti galvą norint tarpusavyje suderinti lovytės, stalo ir kitų pasirinktų baldų spalvas, modelius ir funkcionalumą. Keletas sumanių patarimų padės lengviau išsirinkti baldus mažųjų šeimos narių kambariui bei užtikrins saugią vaikystę bei sumažins tėvelių rūpesčius.

Tiek miegui, tiek žaidimams rinkitės sertifikuotų gamintojų baldus

Naujuose namuose įrengdami vaiko kambarį būsimieji tėveliai iš anksto turėtų apgalvoti, kaip sumaniai ir praktiškai būtų galima apstatyti mažylio kambarį baldais. Be abejo, pirmiausia čia įsikurti turės kūdikio lovytė. Inovatyvūs baldų gamintojai suteikia galimybę įsigyti lovelių – transformerių, kurios prireikus gali būti reguliuojamos pagal vaiko ūgį net iki 7-erių metų. Vis dėlto rinkdamiesi vaikiškus baldus pirmenybę verčiau teikite patikimumui. Savaime suprantama, kad keletą funkcijų atliekantys baldai gali atrodyti ypač universalūs ir sutaupyti vietos keletą vaikų auginančių šeimų namuose, tačiau daugiametę patirtį sukaupę specialistai iš „TIKBALDAI“ rekomenduoja rinktis tik sertifikuotus ir tvirtus vaikų kambario baldus. Ypač plačiai paskirtį ir formą galintys keisti baldai dažnai yra gana pavojingi, nes dėl judančių detalių kyla mažų rankučių ir pirštukų privėrimo rizika. Būtent todėl prieš įsigyjant baldus vaikų kambariui svarbu juos apžiūrėti fizinėse parduotuvėse. Apžiūros metu galėsite patikrinti, ar judrios baldų detalės yra tvirtos, ar keičiant funkciją nekliba atskiros dalys ir ar pats procesas nesukelia daug triukšmo bei galimybės susižeisti nusprendus naudoti kitą poziciją. Svarbu atminti, kad tik nepriekaištingai savo darbą išmanantys gamintojai gali užtikrinti visapusį saugumą vaikų kambaryje tam, kad mažyliai galėtų ir žaisti, ir ilsėtis visiškai saugiai.

Pirmenybė praktiškumui ir pokyčių galimybėms

Neretai pasitaiko atvejų, kad tėveliai į baldų parduotuves atkeliauja kartu su entuziazmo kupinais mažyliais, kurie, išsakydami savo norus, turėtų padėti išsirinkti tą vienintelę lovelę ar patį mėgstamiausią staliuką. Natūralu, kad platus asortimentas gali blaškyti vaiko dėmesį, todėl jam gali būti sunku savarankiškai išsirinkti konkretų modelį. Tėveliai turėtų atsižvelgti į vaikui labiausiai patikusių variantų praktiškumą – verta nepamiršti, kad mylimais pasakų veikėjais ar filmukų herojais papuoštą lovytę mažylis gali netrukus „išaugti“, o sodrios spalvos kambaryje jautresnį vaiką gali net trikdyti. Pagalvokite ir apie baldų universalumą namų interjere – niekam ne paslaptis, kad augant vaikui ir keičiantis jo poreikiams pakeitus vaikiškus tapetus pastelinėmis ar kitomis ramesnėmis spalvomis rožinė ar skaisčiai žydra lovelė bei gaiviai žalias staliukas sunkiai pritaps prie pasikeitusios aplinkos. Kad išvengtumėte tokių situacijų, verčiau investuokite į praktiškesnes spalvas – rausvai ar melsvai pilką, kreminę bei kitus malonius akiai tonus. Naujojo vaikų kambario interjerą planuokite taip, kad atėjus laikui ar dideliam permainų norui nebūtų sudėtinga pakeisti esmines detales.

Erdvė vaizduotės ir pasitikėjimo savimi augimui

Kuriant vaikų poilsio bei  žaidimų erdvę taip pat labai svarbu skirti pakankamai vietos saviugdai, asmenybės formavimuisi ir pasitikėjimo savimi skatinimui. Pačių mažiausiųjų kambariuose tokius poreikius tikrai patenkins lengvai valoma piešimo lenta, specialios dangos sienos ar pirmieji muzikos instrumentai. Vaikui augant turėtumėte stebėti jo pomėgius ir išskirti prioritetus – muziką, skaitymą, piešimą ar kitą hobį, kuriuo jis užsiima dažniau nei likusiais. Daugiau dėmesio sutelkdami vienai konkrečiai veiklai taip pat išvengsite per didelio daiktų kiekio kambaryje ir nuolatos susidarančios netvarkos. Atminkite, kad augančiam vaikui gali pasirodyti įdomūs ir iki šiol neišbandyti pomėgiai, tad kartkartėmis galite pasiūlyti vaikui apsilankyti įvairiuose renginiuose, kurie sužadintų naują susidomėjimą.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien