Patinka tai, ką skaitai? Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2021 11 04

Lietuvių kalbos mokytojas

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vaizdo pamokos apie literatūrą: tiks mokiniams, mokytojams, knygų mylėtojams

Pixabay.com nuotrauka

Lietuvių kalbos mokytojas, daug kam jau žinoma figūra švietimo srityje ir socialiniuose tinkluose, rudens pradžioje visuomenei pristatė keletą dėmesio sulaukusių iniciatyvų – viešą mokytojo dienoraštį ir tinklalaidę „Prie lentos“. Šįkart pedagogas kviečia mokytis apie literatūrą iš vaizdo pamokų ir neabejoja, kad jos bus naudingos ne tik mokiniams bei mokytojams, bet ir visiems knygų mylėtojams.

Kaip ir kitą turinį, nesutrumpintas vaizdo pamokas galima žiūrėti „Patreon“ platformoje.   

„Vaizdo pamokų ciklą pavadinau „Atgal į mokyklą“, nes jis rengiamas pagal 11–12 klasių literatūros programą. Visgi vaizdo pamokos pritaikytos visiems: ir tiems, kurie jau baigė mokyklą, ir tiems, kurie joje dar mokosi. Vieni galės pagilinti jau turimas literatūrines žinias, užkamšyti kultūrines spragas, kiti – geriau pasiruošti valstybiniam egzaminui. Bet kuriuo atveju žiūrėti bus tikrai įdomu!“ – įsitikinęs idėjos autorius. 

Apie ką iš tiesų žymiajame monologe kalbėjo Hamletas? 

„Patreon“ platformoje jau galima pamatyti dvi išsamias vaizdo pamokas apie Williamo Shakespeare’o ir Franzo Kafkos kūrybą, tačiau analizuojamų autorių daugės kas mėnesį. 

„Pirmoje vaizdo pamokoje nusprendžiau pristatyti Shakespeare’o kūrybą, nes su ja susiduriame bene kasdien, dažniausiai to net neįtardami. Pagal Shakespeare’o pjeses vien filmų pastatyta daugiau nei 400, pagal šį rodiklį jis pirmauja Guinnesso rekordų knygoje. Daugybė šiandien anglų, taip pat lietuvių kalboje vartojamų frazių yra perimtos būtent iš Shakespeare’o. Ir nors bene visi girdėjo klausimą „Būt ar nebūt“, vos vienas kitas skaitytojas žino, ką savo žymiajame monologe iš tiesų norėjo pasakyti Hamletas. Manau, kad tai žinoti turėtų kiekvienas išsilavinęs žmogus“, – intriguoja literatūros mokytojas.  

Nesutrumpinta vaizdo pamoka apie W. Shakespeare’ą „Patreon“ platformoje trunka apie 20 min. Pamokos anonsas:

Kodėl Gregoras Zamza pavirto vabalu, tačiau visai dėl to nenustebo? 

Antroje vaizdo pamokoje lietuvių kalbos mokytojas pristato F. Kafkos kūrybą ir plačiau analizuoja apsakymą „Metamorfozė“, kuriame pagrindinis veikėjas Gregoras Zamza vieną rytą pabunda pavirtęs vabalu. 

„Vabalai ne tik jus supa, bet ir kėsinasi į jūsų gyvenimą! Vabalas gali būti jūsų kaimynas, senas draugas, sesuo, sutuoktinis, net mokytojas… Pasaulis pilnas vabalų, tad ką daryti, kad ir jūs netikėtai netaptumėte kokiu nors vabzdžiu? Klausimas rimtas, todėl geriau nerizikuokite – žiūrėkite mano antrąją vaizdo pamoką apie Kafkos „Metamorfozę“ ir sužinokite visus svarbiausius ir gal net jūsų ateitį nulemsiančius atsakymus“, – juokauja lietuvių kalbos mokytojas.  

Vaizdo pamokos apie Kafką trukmė – daugmaž 25 min., jos anonsas čia:

Lietuvių kalbos mokytojo „Patreone“ taip pat galima rasti 1,5 val. trukmės vaizdo pamoką, skirtą abiturientams. Joje išsamiai paaiškinama, kaip rašyti egzamino (samprotavimo arba literatūrinį) rašinį. 

„Vaizdo pamokoje viską aiškinu taip kaip savo dvyliktokams, iš kurių egzamine didelė dalis pasirodė tikrai puikiai (buvo net penki šimtukai ir dar daug gerų įvertinimų, visi iki vieno išlaikė). Į ją sudėjau svarbiausius teorinius dalykus ir daug pastraipų, literatūrinio bei samprotavimo rašinio pavyzdžių. Žiūrint galima atlikti ir praktinę užduotį, po jos mokiniai tikrai išmoks tinkamiau formuluoti tezes (teiginius), o tai – svarbiausias rašinio elementas“, – pabrėžia mokytojas.

Prenumeratoriams – ne tik vaizdo pamokos  

Lietuvių kalbos mokytojo „Patreono“ prenumeratoriai gali ne tik žiūrėti vaizdo pamokas, bet ir skaityti nesutrumpintus mokytojo dienoraščio įrašus, klausytis tinklalaidės „Prie lentos“ epizodų. Projekto autorius teigia, kad visu projektu siekia išjudinti Lietuvos švietimo sistemą iš stagnacijos ir atkreipti dėmesį į opiausias problemas. 

„Mano pagrindinis veiklos tikslas – įtikinti kuo daugiau žmonių, kad švietimas yra kiekvienos pažangios, darnios ir sėkmingos visuomenės pagrindas; jis turėtų būti mūsų pagrindinis prioritetas. Savo prenumeratoriams padedant, darau viską, kad tokia, rodos, paprasta tiesa mūsų šalyje skambėtų kuo garsiau“, – pasakoja idėjos autorius.  

Žiūrėti vaizdo pamokas ir paremti švietėjiškas iniciatyvas galite lietuvių kalbos mokytojo „Patreon“ platformoje.

Nauja vaizdo pamoka pasirodys lapkričio mėnesį. Joje bus pristatoma vieno iš Apšvietos epochos autorių – Goethe’ės arba Donelaičio – kūryba.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Sunku skaityti smulkų tekstą?

Padidink raides, spausdamas ant aA raidžių ikonėlės straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Paremk!

Paremsiu