Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 02 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Vasario 16-osios vakare Gedimino prospekte suliepsnos laužai – 16 laisvės ir vienybės simbolių

Sauliaus Žiūros nuotrauka

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Vilniaus Gedimino prospekte 18 val. tradiciškai bus uždegti simboliniai Vasario 16-osios laisvės laužai.

Vasario 16-ąją vilniečius ir miesto svečius susitikti sostinėje, patirti susikaupimo, vienybės bei bendrystės jausmus ir kartu švęsti Laisvę ir Valstybę prie 16 laužų šįmet kviečia juos įdegsiantys: Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nilsen, Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Bešta, organizacijos „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas, JAV ambasadorius Lietuvoje Robert S. Gilchrist, Estijos ambasadorė Lietuvoje Kai Kaarelson, Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska, muzikantas, prodiuseris, aktorius Andrius Mamontovas, architektas, vienas Lietuvos Sąjūdžio iniciatorių Algirdas Kaušpėdas, Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, Vilniaus garbės pilietė rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, Vilniaus universiteto rektorius profesorius Rimvydas Petrauskas, Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas Albertas Dapkus ir Karaliaus Mindaugo šaulių 10-osios rinktinės šauliai.

Pasak Vilniaus universiteto rektoriaus profesoriaus Rimvydo Petrausko, Vasario 16-oji simboliškai suvienija praeitį su dabartimi, sujungdama istorinę valstybės tradiciją ir modernią, demokratinę jos formą bei primena apie kuriamą ir vis labiau save išpildančią valstybę ir paramą tiems, kurie dėl savo laisvės ir valstybingumo dar kovoja: „Tą tolimąją vasario 16-ąją žmonės neatsibudo naujoje tikrovėje, o turėjo ją susikurti. Prieš šimtą metų buvo kalbama apie politinės bendruomenės tapsmą, administracijos steigimą ir žemės reformą, dabar galvojame apie geopolitinius ir demokratinius iššūkius, ekologiją ir skaitmenizaciją. Bet visuomet iš savęs ir kitų tikimės to paties – blaivaus proto ir intelektualaus jautrumo, kantrybės ir susitelkimo, vertingų prisiminimų ir ateities vizijų.“

„Nors Kovo 11-ąją mes sukūrėme daug tobulesnę, išmintingesnę ir visiems Lietuvos piliečiams draugiškesnę Lietuvos valstybę, turinčią nepalyginamai tvirtesnį statusą pasaulyje ir daug daugiau draugų tarp kitų tautų, tačiau be Vasario 16-osios nebūtų buvę ir šiandieninės Lietuvos. Ši data buvo visuomet laisvės ir vilties pažadas, net tamsiausiais okupacijos laikais liudydama – mūsų laisvės dvasios niekas niekada neužgesins, Lietuva tūkstantį metų buvo valstybė, ja ir bus“, – sako Vilniaus garbės pilietė rašytoja Kristina Sabaliauskaitė.

Vilniaus universiteto rektorius, profesorius Rimvydas Petrauskas. Irmanto Gelūno / „BNS Foto“ nuotrauka
Vilniaus miesto garbės pilietės vardo suteikimo rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei ceremonija Vilniaus rotušėje 2023 m. vasario 14 d. Gretos Skaraitienės / „BNS Foto“ nuotrauka

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas kviečia švenčiant laisvę nepamiršti jos kainos bei vertės ir malda bei konkrečiais gerumo darbais padėti už laisvę ir nepriklausomybę kovojančiai Ukrainai.

„Vasario 16-osios gelmėse slypi priežastis, kodėl vasario 24-oji mūsų negąsdina. Kartu iki Pergalės, tada ir dabar!“ – sako organizacijos „Blue/Yellow“ vadovas Jonas Ohmanas.

Tarp Katedros ir Vinco Kudirkos aikštės liepsnosiančių Vasario 16-osios laužų šviesoje skambės folkloro ansamblių „Jorė“, „Varangė“, „Ūla“, „Spalgena“, „Versmė“, „Rasoda“, „Srauna“ ir vyrų choro „Aidas“ atliekamos įvairios lietuvių liaudies ir patriotinės dainos.

Vasario 16-osios laisvės laužų uždegimo Vilniaus Gedimino prospekte tradicija gimė 2018 m., pasitinkant Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Tuomet tarp Katedros ir Seimo rūmų buvo uždegta net 100 laužų, 2019 m. minint Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio tarybos deklaracijos pasirašymo (1949 m. vasario 16 d.) 70-metį – liepsnojo 70 laužų, 2020 m. artėjant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui – nušvito 30, o 2022 m. – 16 laisvės, vienybės ir stiprybės simbolių.

Vasario 16-osios laisvės laužų Gedimino prospekte uždegimo ceremonijos pradžia – 18.00 val.

Vilniaus kultūros centro informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite