Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 06 23

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Vasaros menų dienos Dubingiuose

Dubingių Šv. Jurgio bažnyčia. Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro nuotrauka

Įvasarėjus kultūros, edukacijų ir pramogų katilas užverda, užkunkuliuoja ne tik sostinėje –įdomių, retų ir vertingų renginių nestinga ir regionų centruose, atokiausiuose miesteliuose, net sodybose. Tas pats sakytina ir apie pastaruoju metu vis dažniau šiame kontekste girdimus bei matomus Dubingius: dažną savaitgalį melomanus išskirtiniais pasaulinio garso atlikėjais džiugina VI Dubingių muzikos festivalis, vietinės bendruomenės rengiamos šventės, pramogų ir poilsio verslo siūlomos akcijos bei programos.

Štai ir 2022-ųjų saulėgrįža šiame istorinio garso miestelyje bus pažymėta net dviem išskirtiniais renginiais, vyksiančiais birželio 25 d.: arfininkės Aistės Baliunytės-Dailidienės ir fleitininko Vytenio Gursčio (instrumentinis duetas H2F) koncertu, skambėsiančiu Dubingių Šv. Jurgio bažnyčioje (VI Dubingių muzikos festivalio dalis) ir unikaliosios tautodailininkės, vienos garsiausių primityvisčių Lietuvoje Monikos Bičiūnienės (1910–2009) parodos atidarymu, kuris vyks Dubingių smuklėje.

Išsamiau apie tapytoją ir parodą „Tie dieviški Monikos Bičiūnienės sparneliai“

Nors tapyti pradėjo jau įžengusi į šeštąją dešimtį, tapytoja Monika Bičiūnienė spėjo išgarsėti visame pasaulyje. Jos darbai eksponuoti Anglijoje, Prancūzijoje, Bulgarijoje, Suomijoje, Belgijoje, Rusijoje, Latvijoje, Estijoje, JAV, Indijoje, kūrinius turi įsigiję daugelis garsių pasaulio muziejų. Menininkė pelnytai vadinama lietuviškuoju Pirosmaniu, naiviojo meno legenda, jos vardas įrašytas į Pasaulio naiviojo meno enciklopediją, išleistoje 1984 m. Londone. Galimybė eksponuoti jos darbus Dubingiuose prilygsta sensacijai ir yra didelė privilegija ne tik miesteliui, bet ir šiam regionui.

Monikos Bičiūnienės parodos plakatas

Parodos atidarymo svečiai – Rokiškio krašto muziejaus, kuriame saugoma didelė M. Bičiūnienės tapybos kolekcija, atstovai, maloniai davę leidimą ir sudarę prielaidas šiai parodai, ir Bičiūnų šeima: sūnus tapytojas Rimas Bičiūnas ir anūkė aktorė Monika Bičiūnaitė. Šventei ruošiasi ir Dubingių bendruomenė: smuklėje svaiginamai kvepės bijūnai, gaivins gyva gira, džiugins Višumirskų šeimos atliekama muzika.

Parodos atidarymas vyks Dubingių smuklėje (Asvejos regioninio parko lankytojų centras, Radvilų g. 1) 14 val.

Parodos kuratorė: Vaida Navickaitė-Šakėnienė

Parodos organizatorius: VŠĮ „Idėjų fondas“

Parodos partneriai ir rėmėjai: Rokiškio krašto muziejus, Asvejos regioninis parkas,

Rusteikų šeimos fondas, Dubingių seniūnija, Dubingių bendruomenė.

Išsamiau apie atlikėjus ir koncertą „Kodas – H2F“

Aistė Baliunytė-Dailidienė yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro arfininkė, baigusi studijas Nacionalinėje Paryžiaus muzikos ir šokio konservatorijoje pas profesorę Isabelle Moretti, garsinusi Lietuvą daugybėje užsienio šalių. Daugelio tarptautinių konkursų laureatė, už savo muzikinius pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka. Beje, Aistė yra vienintelė Lietuvos arfininkė įrašiusi savo solinę kompaktinę plokštelę (Kings International Inc., Japonija).

Organizatorių nuotrauka
Organizatorių nuotrauka

Vytenis Gurstis yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro fleitininkas, Lietuvoje ir Europoje aktyviai koncertuoja ir kaip orkestro muzikantas, ir kaip solistas, taip pat dirba pedagoginį darbą: yra Balio Dvariono muzikos mokyklos ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos dėstytojas. Vytenis studijavo Karališkojoje muzikos akademijoje Londone pas profesorių Williamą Bennettą, yra įgijęs du magistro laipsnius Kiolne, Vokietijoje, Aukštojoje muzikos ir šokio mokykloje, ir menų daktaro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje.

Paprašytas tarti keletą žodžių apie duetą ir būsimąjį koncertą, Vytenis Gurstis sakė: „Drauge muzikuojame jau septynerius metus, nuolat plečiame savo repertuarą. Džiaugiamės galėdami Dubingių publikai pristatyti prancūzų muzikos koncertą. Fleita ir arfa labai tinka romantinei ir impresionistinei muzikai, tačiau klausytojai paskutiniame koncerto kūrinyje išgirs ir nestandartiškais būdais išgaunamų garsų, būdingų Afrikos ritmams ir šokiams, senovės hebrajų mitologijai bei ispaniškoms variacijoms.“

Koncerto Dubingių šv. Jurgio bažnyčioje pradžia 16 val.

Koncerto plakatas

Festivalio Garbės Ambasadorė – Birutė Vizgirdienė

Generalinis rėmėjas – Aurelijos ir Aurelijaus Rusteikų fondas

Rėmėjai – Topo centras, Molėtų kultūros centras, La Boheme.

Festivalio partneriai – Asvejos regioninis parkas, Dubingių seniūnija, AdvertLab, Kolibrio filmai.

Informaciniai partneriai – Lietuvos radijo ir televizijos “Mažoji studija”, Interneto dienraštis Bernardinai.lt, Molėtų krašto laikraštis „Vilnis“.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Gaivališkos Monikos Bičiūnienės tapybos spalvos, arfos ir fleitos audžiamas muzikinis audinys: kas gi tobuliau galėtų padėti įminti trumpiausių vasaros naktų stebuklo paslaptis?

Laukiame jūsų Dubingiuose!

Rengėjų informacija

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite