Sunku skaityti? Padidink tekstą arba klausyk, spausdamas ant aA ar garsiakalbio straipsnio pradžioje. Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Klausyk. Patiko? Gali paremti. Ačiū!

2021 06 12

Regina Sabonytė

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Vašingtone – pirmasis istorijoje Vyrų maršas už gyvybę

Cathopic.com nuotrauka

Birželio 12-ąją, Nekaltosios Švč. Mergelės Marijos Širdies dieną, minint Šv. Juozapo metus ir artėjant Tėvo dienai, JAV, Vašingtone, organizuojamas pirmasis Nacionalinis vyrų maršas (angl. National Men’s March). Taip JAV vyrai siekia apginti mažiausiuosius ir reikalauja nutraukti valdžios remiamus abortus – kasdienes masines žudynes dar negimusių kūdikių, sukurtų pagal Dievo paveikslą ir panašumą.

Vašingtone jau kelis dešimtmečius vyksta kasmetinis Maršas už gyvybę, pirmąkart surengtas 1973 m. kaip protestas prieš JAV Aukščiausiojo teismo sprendimą valstybės mastu legalizuoti abortus. Tačiau šiandien katalikų iniciatyva vyks ir atskira eisena, kurioje dalyvaus vien vyrai.

Vyrai pašaukti rūpintis savo žmonomis ir vaikais

Maršą organizuoja t. Stephenas Imbarrato ir katalikų radijo laidų vedėjas Jimas Havensas. Kun. S. Imbarrato pats buvo ir yra tėvas penkiais būdais: įtėvis, tėvas po aborto (angl. post-abortive father; jaunystėje jis draugavo su mergina, kuri tapo nėščia. S. Imbarrato palaikė jos sprendimą pasidaryti abortą – dėl šio dalyko jis gailisi iki šiol), dvasinis tėvas kaip katalikų kunigas, senelis ir prosenelis. Jis drąsina vyrus, pabrėždamas, kad kiekvienas jų pašauktas būti tėvo figūra, būti tėviškas  – moterų ir vaikų gynėjas, vedlys, išmintingas vyras.

Vyrų maršas JAV nacionaliniu lygiu yra pirmasis žingsnis, kuriuo siekiama suvienyti visos šalies vyrus, paraginti juos atsiversti ir grįžti prie Dievo plano, skirto jiems kaip saugotojams, gynėjams, sutuoktiniams ir tėvams. Tėvas S. Imbarrato tikisi, kad rudenį vyks ir regioniniai tokie maršai: „Tai taps dvasiniu judėjimu, <…> kurio vedliai bus vyrai.“

Vyrams per ilgai buvo sakoma, kad jie neturi teisės spręsti, ar jų negimę vaikai gyvens, ar mirs. Vis dėlto dar blogiau yra tai, jog daug vyrų tuo patikėjo. Priimdami šį melą, jie atsisakė Dievo duotos pareigos saugoti šeimą ir, priešingai, galbūt net prisidėjo prie savo pačių sūnų ir dukterų mirties. Tačiau kiekvienas abortuotas vaikas turi tėvą, ir vyrai nutildomi, nes jų balsai stiprūs.

Maršas už gyvybę, Vašingtonas, 2016 m. Wikipedia.org nuotrauka

Ypač svarbus veiksnys, lemiantis moters sprendimą, ar nutraukti savo vaiko gyvybę abortu, yra tai, ar ji jaučia, kad kūdikio tėvas bus kartu auginant vaiką. Reikalavimas, kad vyrai tylėtų ir neturėtų teisės spręsti apie vaiko, kurį padėjo sukurti, gyvenimą ar mirtį (išskyrus tuos atvejus, kai pritaria mirčiai), yra tas pat, kas reikalauti, kad jie arba būtų bailiai, arba amoralūs, arba ir viena, ir kita.

Tačiau Dievas nepašaukė vyrų būti bailiais. Vyriška prigimtis savaime turi nepamainomą drąsą ir tikrumą, įdiegtus jų sielose paties Dievo. Vyrai pašaukti vadovautis teisumu ir tvirtu charakteriu. Būti garbingiems. Saugoti savo žmonas bei vaikus ir jais rūpintis. Atėjo laikas susigrąžinti savo stiprybę ir užimti tinkamą vietą kaip vyrams, tėvams ir gynėjams.

Todėl, pasak t. S. Imbarrato, vyrų maršas bus vyriškumo, tėvystės, autentiško pašaukimo būti vyrais deklaravimas. Kitaip nei kitos JAV vykusios eisenos už gyvybę, šioji turi aprangos kodą: visi vyrai prašomi dėvėti kostiumus, o kunigai – dvasininkų drabužius. Apranga atskleidžia maršo viziją – vyrai, pasiruošę kaip gali geriausiai, surėmę pečius drauge stos ginti pačių mažiausiųjų, nekaltų gyvybių, tų, kurie negali apsiginti patys. Nebus jokių plakatų ar ženklų. Tik viena reklaminė juosta pateiks aiškią renginio žinią: „Nustokime žudyti mūsų dar negimusius vaikus.“

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Esame kviečiami jungtis į bendrą maldą ir Lietuvoje

Vyskupas Josephas Stricklandas ragina tuos, kurie gali, prisijungti prie renginio gyvai, o negalinčiuosius dalyvauti  – palaikyti brolius ir žygio misiją malda: tuo metu, kai vyks maršas (pradžia 11 val. vietos laiku, 18 val. Lietuvos laiku), Tailerio (Teksaso valstija) vyskupijoje daugelyje parapijų planuojama bendruomeninė rožinio malda.

Kviečiame ir Jus jungtis į bendrą maldą už tai, kad negimusios gyvybės būtų apsaugotos, už autentišką vyriškumą pagal Dievo širdį ir tėvystę.

Parengta pagal užsienio katalikišką spaudą

Negali skaityti?

Spausk ant garsiakalbio ir klausyk. Išklausei? Patiko? Gali prisidėti paremdamas.

Paremsiu