Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2021 05 13

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vatikane susitiko Lietuvos ir Šventojo Sosto užsienio reikalų ministrai

Gabrielius Landsbergis ir arkivysk. Paulas Richardas Gallagheris. Užsienio reikalų ministerijos nuotrauka

Gegužės 12 dieną oficialaus vizito Italijoje ir Vatikane metu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis susitiko su Šventojo Sosto Valstybės sekretoriato sekretoriumi ryšiams su šalimis arkivyskupu Paulu Richardu Gallagheriu (Šventojo Sosto užsienio reikalų ministru). Pokalbio metu buvo išreikštas abipusis pasitenkinimas intensyviais ir vaisingais Lietuvos ir Šventojo Sosto santykiais.

Apaštališkuosiuose rūmuose vykusio susitikimo metu buvo pasikeista nuomonėmis apie įvairius Lietuvą ir Šventąjį Sostą neraminančius geopolitinius procesus, ypač artimoje Lietuvos kaimynystėje, sutarta, kad šalis sieja panašus požiūris į fundamentalias žmogaus teises, žmogaus garbę ir orumą  ir vienija bendras siekis aktyviai veikti religijų laisvės srityje.

Pokalbio metu didelis dėmesys buvo skirtas situacijai Baltarusijoje ir Ukrainoje aptarti. Ministras G. Landsbergis išsakė Lietuvos poziciją dėl agresyvių Rusijos veiksmų regione bei santykių su Rusija:

„Pagrindinis vizito tikslas – pristatyti geopolitinę situaciją. Pradėjome pokalbį diskusija apie Baltarusiją, Ukrainą, platesnį regioną – kaip mes jį matome, kokie iššūkiai, agresyvėjanti Rusija, kuri gali imtis ir tolimesnių agresyvių veiksmų. Pasinaudojau proga padėkoti už Šventojo Sosto Lietuvos okupacijos nepripažinimo politiką, kuri yra svarbi ne tik kaip istorinis faktas, bet taip pat yra politinė realybė, kurią reikia prisiminti ir šiandien. Krymas yra okupuotas, šios okupacijos visi nepripažįstame. Neatmetame galimybės, kad, jei Rusija taptų dar agresyvesnė, reikėtų vadovautis tuo pavyzdžiu, kurį mums parodė Šventasis Sostas, nepripažindamas Lietuvos okupacijos, – nepripažinti valstybių prijungimo prie Rusijos ar kito agresoriaus teritorijos“, – „Vatican News“ sakė G. Landsbergis.

Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatijos vadovai išreiškė vienodą požiūrį į vakcinų nuo COVID-19 lygų prieinamumą visiems žmonėms, vengiant vakcinų varžybų dėl finansine galia grįstos nelygiavertės konkurencijos.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

G. Landsbergis padėkojo Šventojo Sosto sekretoriui už Šventojo Sosto vykdytą Lietuvos okupacijos nepripažinimo politiką, kuri buvo išreikšta parama Lietuvos Katalikų Bažnyčios veiklai okupacijos sąlygomis ir visus okupacijos metus prie Šventojo Sosto veikusia Lietuvos ambasada, bei už Lietuvos Katalikų Bažnyčios indėlį nepriklausomybės kovose ir laisvės atgavimo byloje.

Ministrai sutarė tęsti abipusiu pasitikėjimu grindžiamą šalių dialogą.

Užsienio reikalų ministerijos ir „Vatican News“ informacija

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite