Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 05 21

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vatikano diplomatijos vadovas: remiame Ukrainos vientisumą ir suverenitetą

Arkivyskupas P. Gallagheris (dešinėje) prie bendros kapavietės Bučoje (2022 gegužės 20 d.) „Vatican News“ nuotrauka

„Jei kyla kokių nors abejonių dėl Šventojo Tėvo meilės ir atsidavimo Ukrainai ir jos žmonėms, manau, kad mano buvimas čia skirtas toms abejonėms išsklaidyti“, – gegužės 19 d. susitikime su Lvivo meru Andrijumi Sadovyi ir Lvivo srities vadovu Maksymu Kozyckiu pasakė arkivyskupas Paulas Gallagheris, Vatikano santykių su valstybėmis sekretorius, gegužės 18–20 dienomis lankydamasis Ukrainoje.

„Popiežiaus misija yra visuotinė, jis visada turi atsižvelgti į visas tautas ir rūpintis jų gerove. Jei popiežius kalba apie savo pasirengimą padaryti viską, ką gali, – jis iš tikrųjų tai daro. Jei sako, kad yra pasirengęs vykti į Rusiją, tai iš tikrųjų reiškia, kad jis yra pasirengęs vykti į Rusiją: Ukrainos labui, kad padarytų viską, kas įmanoma dėl taikos“, – pažymėjo Vatikano diplomatijos vadovas.

„Ir galiu jus užtikrinti, kad net pastarosiomis dienomis popiežius gavo preliminarų prašymą padėti išspręsti vieną ypač sudėtingą problemą čia, Ukrainoje, ir pasakė, jog yra pasirengęs padaryti viską, kas būtina“, – tęsė arkivyskupas, pridūręs, jog dabar aiškinamasi, kas ir kaip gali ją išspręsti.

Galima priminti, kad šiomis dienomis Ukrainos prezidentas V. Zelenskis pasakė, jog kreipėsi į visus svarbiausius tarpininkus, kad galėtų išgelbėti Ukrainos kovotojus iš Mariupolio.

„Azovstal“ plieno gamykla Mariupolyje, tapusi paskutine Ukrainos tvirtove šiame uostamiestyje. EPA nuotrauka

Arkivyskupas P. Gallagheris taip pat užtikrino, jog popiežiaus žodžiai apie Ukrainą, apie jos žmonių siaubą ir kančias yra labai nuoširdūs ir kad jis stengiasi užtarti Ukrainos žmones, kiek tik gali. Popiežius savo pasisakymuose pabrėžė, kad Ukraina yra laisva ir kad buvo pažeistas jos teritorinis vientisumas. Šventasis Sostas visapusiškai rėmė Ukrainos vientisumą, pažymėjo arkivyskupas, užsimindamas apie tai, kad Vatikanas visada smerkė 2014 metų Ukrainos teritorijų atplėšimus.

Ukraina, jos lyderiai ir žmonės turi suverenią teisę spręsti, kaip elgtis derybose dėl taikos ir kokių veiksmų imtis.

Kalbėdamas apie kvietimą, pakartotą susitikime su Lvivo miesto ir srities vadovais, popiežiui aplankyti Ukrainą, Vatikano diplomatas sakė, kad tam yra būtinos kelios sąlygos, taip pat įsitikinimas, kad toks vizitas nepablogins Ukrainos žmonių ar kovotojų, kuriuos dar reikia evakuoti, padėties, bet duos trokštamų vaisių. Vienas iš jo kelionės tikslų yra būtent tai aptarti su Ukrainos vadovais.

Pasak arkivyskupo, jis labai vertina savo susitikimus Ukrainoje, nes yra dalykų, kurių televizijos reportažuose ar nuotoliniuose pokalbiuose negalima suprasti. Susitikimas akis į akį leidžia paliesti ranka, žmonių veiduose perskaityti tas žaizdas, kurių kitaip negalima pamatyti, taip pat suprasti, ką daryti.
Tai arkivyskupas P. Gallagheris pakartojo ir gegužės 20-ąją, jau iš Kyjivo, po apsilankymo Bučos priemiestyje prie bendrų kapų, kuriuose buvo palaidota šimtai Rusijos kariuomenės barbariškai nužudytų civilių.

Buča 2022 m. balandžio 6 d. Romano Pilipėjaus / EPA-EFE nuotrauka

Pasak arkivyskupo, nors jis matė nuotraukas iš šios vietos, iš ortodoksų cerkvės rūsio, būti fiziškai joje yra sukrečianti patirtis. Buča yra šiuolaikiška, atrodo taip pat moderniai, kaip ir bet kuri kita Europos dalis – sunku net įsivaizduoti bendrus kapus tokiame kontekste. Veria širdį ir kelia siaubą, pagalvojus, ką čia vieni žmonės padarė kitiems, be jokio pagrindo, barbarišku būdu.

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite