Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 25

Vatican News

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vatikano paviljonas Venecijos bienalėje skelbia Bažnyčios socialinį mokymą

Venecijos architektūros bienalė 2023. EPA-EFE nuotrauka

Reikia skubiai tiesti tiltus tarp šiuolaikinio meno ir Bažnyčios, tarp žmonių ir religijos. Tai pabrėžė Venecijos patriarchas arkivyskupas Francesco Moraglia, kalbėdamas per Šventojo Sosto paviljono Venecijos architektūros bienalėje atidarymą.

Šių metų architektūros bienalė prasidėjo gegužės 20 d. Šventojo Sosto paviljonas įrengtas Šv. Jurgio salos benediktinų abatijos pastate ir sode, kur yra sukurtos kontempliacijos ir susitikimo vietos. Šventojo Sosto paviljono tema – „Socialinė draugystė: susitikimas sode“.

Venecijos vyskupas sakė, kad Šventojo Sosto paviljonas kartoja tą pačią žinią, kurią skelbia popiežius Pranciškus savo mokymo dokumentuose kalbėdamas apie būtinybę kurti socialinę draugystę, kuri ypač aktuali dabartiniame istoriniame kontekste.

Popiežius savo socialinėse enciklikose ragina atkurti teisingus santykius su sukurtuoju pasauliu. Jį reikia saugoti, globoti, nes tai veda į naują žmogaus ir kūrinijos susitaikymą.

Pasak arkivyskupo, Šventojo Sosto paviljone gerai atsispindi ir Venecijos tapatybė. Tai visada buvo ir yra miestas, kuris buvo ir yra skirtingų tautybių, kultūrų ir religijų žmonių susitikimo vieta. Šiomis dienomis Venecija iš naujo atranda savo DNR, savo šaknis, kartu žvelgdama į ateitį.

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite