Patinka tai, ką skaitote? Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti. Nepamirškite -> Paremti
Patinka tai, ką skaitote? Nepamirškite paremti.

2022 09 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Venclovų namuose-muziejuje – diskusija „Kaip šiandienos karas keičia praeitį?“

Venclovų namai-muziejus. R. Kraujutytės nuotrauka

Venclovų namai-muziejus kviečia į renginių ciklą „Sovietmečio svarstymai“. Ciklas skirtas tyrinėti mūsų santykį su šiuo istoriniu Lietuvos laikotarpiu.

Gyvendami ir kurdami netoliese vykstančio karo akivaizdoje stebime poliariškėjančias laikysenas ir sovietmečio atžvilgiu. Atrodo, į praeitį nugrimzdęs laikas lyg tyčia tampa kaip niekad aktualia, radikalizuojančia dabartimi. Kviečiame kartu įsisąmoninti šias slinktis ir diskutuoti prieigas prie sovietinio paveldo iš įvairių perspektyvų: istorinės-politologinės, urbanistinės, psichologinės, meninės.

Rugsėjo 22 d. 18 val. Venclovų namuose-muziejuje (Pamėnkalnio g. 34, Vilnius) vyks pirmas ciklo renginys – diskusija „Kaip šiandienos karas keičia praeitį?“. Kalbėsimės apie sovietinę praeitį, kuri muziejui labiausiai ir rūpi. Kokia ji? Kelianti grėsmę ar nepavojinga? Kalta ar nepakaltinama? Juoda ar balta? O gal, perfrazuojant vieną Tomo Venclovos eilėraštį, panaši į ištisą pilką klampynę?

Naujausiuose savo darbuose mokslininkai siūlo atrasti daugiau ir įvairesnių žvilgsnių į sovietmetį, tyrinėti jį kitokiais kampais, plėtoti neįprastas perspektyvas. Plačiuosiuose visuomenės sluoksniuose vėl skaudžiai intensyvėja atminties karai, įsivyraujant kraštutinėms pozicijoms nugriauti arba uždaryti.

Ar vykstant realiam teisine SSRS įpėdine pasiskelbusios Rusijos karui su Ukraina keičiasi ir sovietmečio tyrėjų požiūris? Ar iš tikrųjų dar turime prabangą niuansuotai svarstyti? Kaip aktualiuose kontekstuose mums toliau mąstyti sovietmetį?

Diskutuos prof. dr. Natalija Arlauskaitė, prof. dr. Dalia Satkauskytė, dokt. Antanas Terleckas, dr. Valdemaras Klumbys, pokalbį moderuos dr. Tomas Vaiseta.

Renginys nemokamas.

Renginių plakatas

Venclovų namų-muziejaus informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitote?

Skaitykite ir ateityje skirdami kad ir nedidelę sumą mūsų darbui tęsti.

Paremkite