Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2021 01 06

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Verslas pandemijos metu. Kaip gyvena auditorė Džiuljeta Cibauskaitė

Unsplash.com nuotrauka.

Tęsiame pažintis su įvairių sričių verslininkais ir teiraujamės, kaip jiems sekasi išgyventi karantiną ir kitus pandemijos keliamus iššūkius. Šį kartą į mūsų klausimus atsako auditorė Džiuljeta Cibauskaitė.

Papasakokite trumpai apie save ir savo verslą. Kodėl Jūsų manymu, tai, ką Jūs darote, yra svarbu?

Mūsų įmonė teikia apskaitos, teisines paslaugas, be kurių verslas negi išsiversti. 

Dar pirmojo karantino metu visi turėjome progą iš naujo įvertinti savo poreikius, norus ir pasirinkimus. Ne vienam iš mūsų ne tik sustojo veikla, bet ir dažniau pradėjome klausti: ar tikrai mums reikia vieno ar kito dalyko? Ar tikrai verta pirkti, įsigyti? Kaip, jums sekėsi prisitaikyti prie kintančios situacijos, mažėjančių klientų poreikių, atsargesnio vartojimo? O gal mes taip smarkiai ir nepasikeitėme?

Karantino metu mūsų veikla nesustojo, nors pajamos mažėjo (paslaugoms taikėme nuolaidą), tačiau darbų nemažėjo. Įmonėms reikėjo padėti gaunant paramą: subsidijas prastovoms, darbo užmokesčiui, gauti paskolas. Taip, kiekvienas turėjome derinti savo poreikius, norus  ir pasirinkimus asmeniškai. Iš dalies darbą organizavome nuotoliniu būdu.

Karantinas Visagine. Vilnius, 2020-03-24 (Irmantas Gelunas/Fotobankas).

Prasidėjus karantinui, akivaizdžiai ir labai „kūniškai“ patyrėme savotišką stoką. Ne savo valia daug ko negalėjome daryti tiek asmeninėse, tiek profesinėse srityse. Viena vertus, tai yra patogumo, saugumo netektis. Kita vertus, nepatogios situacijos gali provokuoti mūsų kūrybiškumą. Ar Jums versle reikėjo ieškoti naujų būdų veikti, išsilaikyti? Kas labiausiai pasiteisino, padėjo?

Mūsų verslui naujų naujų būdų ieškoti nereikėjo. Mokėjome dirbti nuotoliniu būdu, nes tai darėme ir anksčiau.

Karantinui sutrikdžius įprastą gyvenimą, verslas taip pat patyrė nemenką finansinį smūgį. Tiesa, buvo kuriama įvairių pagalbos priemonių. Bet ar to pakanka? Ar tos priemonės padėjo ir ar vis dar padeda verslui išlikti? O tiksliau, ar padeda verslininkams ir jų darbuotojams išgyventi oriai?

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Dalis pagalbos priemonių padėjo išgyventi: subsidijos prastovoms, darbo užmokesčiui, nuomai, mokesčių atidėjimai, palūkanų kompensavimas, paskolos su mažomis palūkanomis. Tai mūsų įmonėms ir smulkiam verslui padėjo išgyventi po pirmo karantino,  po antrojo, tikėtina, verslui bus sunkiau.

Nuotraukos autorius Karantinas Kėdainiuose, penktadienio vakaras. Irmanto Gelūno / Fotobanko nuotrauka

Karantinas iš dalies atidengė ir pačių verslininkų veidus. Yra bandančiųjų išgyventi darbuotojų ar kolegų sąskaita, tačiau yra nemažai ir tokių, kurie, rizikuodami negauti norimo pelno, ne tik palaikė savo darbuotojus, bet ir dalyvavo įvairiose pilietinėse iniciatyvose. Galima manyti, kad tai savotiška investicija, tačiau ji gali ir neatsipirkti. Kaip versle suderinti pelno siekį, žmogiškumą, pilietiškumą ar socialinę atsakomybę? Ar tai apsimoka?

Pirmiausia kaip ir gyvenime, taip ir versle turi būti žmogiškumas, sąžiningumas, pagarba atsakomybė prieš darbuotojus, partnerius, klientus. Mūsų verslas pilietinėse akcijose dalyvavo ir dalį pelno skyrė paramai.

Svarbu!

Įsivaizduokite, vieną dieną Jus pasiekia tokia žinia –
dėl finansinių sunkumų „Bernardinai.lt“ stabdo savo veiklą.

Darome viską, kad taip neatsitiktų, bet mums reikia Jūsų pagalbos.
Paremkite dabar, kad galėtumėte skaityti „Bernardinai.lt“ ir rytoj.