Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 09 29

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vidinė ramybė. Kaip ją atrasti?

SPA baseinas Vilniuje. Boksto SPA nuotrauka

Šiandieniniame nuolat skubančiame pasaulyje kaip niekad svarbu mokėti atrasti vidinę ramybę. Kai užgriūva rūpesčiai darbe ar šeimoje, gali atrodyti, kad viskas einasi blogai. Pradedame jausti stresą, įsitempia mūsų kūnas ir protas. Tokiu atveju išeitis slypi mūsų viduje. Tačiau kaip gi atrasti tą vidinę ramybę, kuri vis dar dažnai apipinama įvairiausiais mitais?

Pabūkite gamtoje

Leisdami laiką gamtoje, pavyzdžiui, paprasčiausiai vaikščiodami ir gėrėdamiesi ja, galite nusiraminti. Buvimas kartu su gamta ir gilus kvėpavimas gali neleisti jūsų protui galvoti apie įtampą keliančius dalykus. Nors ir vienkartinis pasivaikščiojimas miške ar parke gali padėti atsipalaiduoti, siekiant ilgalaikio rezultato, tai turėtų tapti jūsų įpročiu. Na, o šis suteiks galimybę lengviau susidoroti su kasdieniu stresu.

Pamedituokite

Yra daug įrodymų, kad meditacija naudinga mūsų fizinei, emocinei ir psichinei sveikatai. Visų pirma ji padeda sumažinti nerimą ir užkirsti kelią depresijai. Tiesa, meditacija gali būti įvairi ir tam nebūtina sėdėti lotoso pozoje. Bene svarbiausia būti čia ir dabar. Galite išbandyti jogą, išeiti pasivaikščioti arba tiesiog giliai kvėpuoti. Be to, internete galite rasti daugybę meditacijų įrašų. Tai gali būti puikus pasirinkimas tiek pradedantiesiems, tiek jau pažengusiems. Pasistenkite per dieną meditacijai skirti bent 10 min. per dieną ir pajauskite jos teikiamą naudą.

Rūpinkitės savimi

Rūpinimasis savimi yra labai svarbus norint atrasti vidinę ramybę. Pagalvokite, kaip galite būti išties laimingi, jei negalite mylėti savęs. Tačiau ką gi reiškia ta meilė sau? Tai rūpinimasis savo fizine, emocine, psichine ir dvasine sveikata. Meilė sau apima sveiką mitybą, reguliarią mankštą ir bendrą gerovę. Kai palaikote sveikus santykius su savimi ir rūpinatės savimi, šią teigiamą energiją nukreipiate ir į kitus. Taigi nepamirškite palepinti savęs. Tai gali būti tiek pasiplaukiojimas baseine, tiek veido ar kūno masažas. Tobula vieta visiems šiems malonumams – SPA baseinas Vilniuje. Apsilankykite jame ir sužinokite, ką iš tikrųjų reiškia meilė sau.

Būkite dėkingi

Dėkingumas – tai raktas į laimingą gyvenimą. Rasti vidinę ramybę ir rūpintis savo gerove reiškia būti dėkingiems už tai, ką turite ir kuo esate. Žmonės linkę galvoti apie tai, ko neturi, arba tai, ko nėra pasiekę. Tokiu būdu lengva panirti į liūdesį ir apatiją. Tačiau tai neatneša jokios naudos. Nustatyta, kad žmonės, kurie yra dėkingi ir patenkinti savo gyvenimu, lengviau atranda ramybę ir laimę.

Aukščiau aptarti būdai gali būti naudingi visiems, ieškantiems vidinės ramybės. Taigi, jei esate vieni iš tokių, drąsiai jais naudokitės. Kartais norint pasiekti akivaizdžių rezultatų, reikia tik nedidelių pokyčių. Žinoma, jiems vis tiek reikia pastangų, o kartais ir visai nemažai. Tačiau turint aiškų tikslą, pasiryžti pokyčiams visada lengviau.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien

Kas yra „bernardinai“?

Arba kodėl „Bernardinai.lt“ yra nemokama žiniasklaida ir kodėl kviečiame tapti partneriais paremiant.