Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 09 15

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų parodoje „Sofijos ir Konstantino meilė“

Parodos „Sofijos ir Konstantino meilė“ M. K. Čiurlionio namuose įvaizdinio klipo kadras

Rugsėjo 15 d., ketvirtadienį, 18 val. M. K. Čiurlionio namuose Vilniuje (A. Savičiaus g. 11) pristatoma paroda „Sofijos ir Konstantino meilė“, skirta paminėti genijaus 147-ąjį gimtadienį.

Tai Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės niekada iki šiol Vilniuje viešai neeksponuotų vestuvinių žiedų paroda, lydima jų bendros istorijos fragmentų, šeimos išsaugotų artefaktų, nuotraukų, atsiminimų ir parašytų laiškų, kurių ištraukas įgarsino aktoriai Vaiva Kvedaravičiūtė ir Kristupas Biržietis.

Parodos atidaryme svečiuosis Sofijos ir Konstantino Čiurlionių anūkė Dalia Ona Zubovaitė-Palukaitienė, kuri susirinkusiesiems papasakos tokią savo senelių meilės istoriją, kokią ją atsimena iš močiutės pasakojimų. Pokalbį moderuos Čiurlionių proanūkis, pianistas Rokas Zubovas.

„Iš Sofijos atsiminimų gerai žinome, koks dvasiškai ir emociškai svarbus buvo jos pirmas apsilankymas Čiurlionio kambarėlyje Savičiaus gatvėje ankstyvą 1908 metų pavasarį… Kaip jie abu giliai pergyveno užgimstantį bendrumo jausmą. Simboliška, kad būtent į šį kambarėlį tarsi amžinos meilės ženklai po daugiau nei šimto metų sugrįžta Čiurlionių vestuviniai žiedai ir kiti istoriniai dokumentai, bylojantys apie tą stebuklingą laiką dviejų menininkų kūrybos kelyje. O bendrą istoriją vaizdu, žodžiu ir garsu pasakojanti paroda, manau, nepaliks abejingų“, – teigia R. Zubovas.

Šia paroda siekiama supažindinti su viena gražiausių Lietuvos meilės istorijų, nenusakoma dviejų sielų draugyste, kuri netikėtai nutrūko, tačiau niekada nesibaigė. „Žinau, kad nėra tokių kliūčių, kurių nepajėgtume sutriuškinti, ir nėra viršūnių, į kurias užkopti pritrūktų mums drąsos.“ (Iš M. K. Čiurlionio laiško Sofijai 1908 m. lapkričio 26 d., Peterburgas).

„Ši skaudi, bet labai romantiška istorija mane sujaudino dar prieš septynerius metus ir niekad nepaleido, – pasakoja parodos kuratorė Livija Krivickaitė. – O dabar aš galiu ja dalintis. Tikiu, kad tai bus labai tikra paroda. Ji labai reikalinga šiandieniniam žmogui. Žmogui, kuris pavargęs nuo pasaulio audrų, kuris nori susikoncentruoti, nurimti, įsikvėpti. Aktoriai, įgarsinę Sofijos ir Konstantino laiškus bei atsiminimus, savo balsais ir emocijomis tarsi prikelia mylimuosius naujam gyvenimui ir leidžia priartėti prie šios amžinos, nesibaigiančios meilės istorijos, kurios savo gyvenimuose taip trokštame.“

Paroda M. K. Čiurlionio namuose atidaroma rugsėjo 15 d. 18 val. Kokybiškai parodos patirčiai rekomenduojama turėti išmanųjį telefoną ir ausines.

Už retą galimybę eksponuoti žiedus ir kitus eksponatus dėkojama Sofijos Čiurlionienės-Kymantaitės memorialiniam muziejui, Daliai Zubovaitei-Palukaitienei.

Paroda veiks iki lapkričio 19 d. 

M. K. Čiurlionio namų informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite