Tapkite mūsų partneriais, padėkite išlaikyti visiems prieinamą, nemokamą ir kokybišką žiniasklaidą. Paremti
Paremkite ir tapkite mūsų partneriais.

2022 03 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vienuoliktoji Gailių klano premija – Birutei Davidonytei ir Dovydui Pancerovui

Žurnalistai Dovydas Pancerovas ir Birutė Davidonytė. „BNS foto“ nuotrauka

Kovo 8 d. 18 val. Vilniaus paveikslų galerijoje (Didžioji g. 4) bus įteikta jau vienuoliktoji Gailių klano premija. Šiemet jos laureatais tapo Birutė Davidonytė ir Dovydas Pancerovas „už vergų ir pažemintųjų balsą“, turint galvoje du pastaruosius šios komandos žurnalistinius tyrimus – „Fūrų vergai“ ir „Pažemintųjų palata“.

„Premiją paskyrėme dar prieš kelis mėnesius, iš tikrųjų norėdami pagerbti rimtą, drąsų, skaudžias ir opias problemas užkabinantį Birutės Davidonytės ir Dovydo Pancerovo tiriamosios žurnalistikos darbą. O šiuo metu atrodo, kad ypač „Fūrų vergai“ įgyja naujo aktualumo. Tikriausiai netrukus Lietuvoje sulauksime karo pabėgėlių, nepavydėtinoje padėtyje atsidūrusių žmonių, kurie desperatiškai stengsis susirasti darbą. Ar turėsime padorumo tinkamai su jais elgtis ir suteikti jiems orias darbo sąlygas, kol kas galime tik spėlioti, bet tokie žurnalistai, kaip šiemetiniai Gailių klano premijos laureatai, atkakliai neleis mums pamiršti gėdos ir padorumo“, – sako Antanas Gailius.

Gailių klano premijos įteikimo ceremonijos metu tradiciškai specialiai šiai progai parengtą programą atliks choras „Aidija“, vadovaujamas Romualdo Gražinio, o laudaciją laureatams sakys žurnalo Naujasis Židinys-Aidai vyriausiasis redaktorius Antanas Terleckas.

Anksčiau Gailių klano premijos laureatais yra tapę kun. Julius Sasnauskas OFM, Ingrida Šimonytė, laidos „Gustavo enciklopedija“ kūrėjas Audrius Rakauskas, dr. Nerijus Šepetys, Lenkų diskusijų klubas, LRT laida „Dviračios žinios“, poetas Gintaras Grajauskas ir kiti. 2021 m. Gailių klano premija nebuvo įteikta dėl pandemijos ir karantino.

Gailių klano premija teikiama už viešojo gyvenimo refleksijas žodžiais arba darbais. Ją sudaro sidabro medalis ir diplomas, Premija nėra ir niekada nebus piniginis apdovanojimas.

Gailių klaną sudaro Danutė Gailienė, Antanas Gailius ir jų vaikai su šeimomis. Premiją skiria Klano nariai, įgiję aukštąjį išsilavinimą.

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien