2020 08 03

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

„Vilniaus kontekstai“: Antakalnis

Stendas.
Dalios Ibelhauptaitės tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka

Rugpjčio 3–16 d. Antakalnio rajonas prisipildys autorinių tekstų ant tripusių lauko reklamos stendų. 10 autorių projektui „Vilniaus kontekstai“ sukūrė ar skyrė tekstus, eilėraščius, sentencijas.

Vilnius buvo, yra ir bus neišsenkantis inspiracijos šaltinis, tapo ir taps ne vienos istorijos pagrindu, priežastimi ar dalimi. Kiekvieno mūsų santykis su šiuo miestu, patirtys jame skiriasi, kiekvienas prakalbiname jį savaip. 2020 m. projektas „Vilniaus kontekstai“ keičia kryptį ir susitelkia į vieną rajoną – Antakalnį. Įvairias jo vietas kalbina su rašymu vienaip ar kitaip susiję kviestiniai arba atviru konkursu atrinkti autoriai: poetai Aidas Marčėnas, Edmondas Kelmickas, Dainius Dirgėla ir Ieva Gražytė; poetas, vertėjas ir kritikas Rimas Užgiris; operų režisierė Dalia Ibelhauptaitė; grupės „Foje“ įkūrėjas ir centrinė figūra Andrius Mamontovas; Auksinius scenos kryžius pelnę dramaturgė Birutė Kapustinskaitė ir aktorius Rytis Saladžius, taip pat – tekstų kūrėja ir scenaristė Solveiga Masteikaitė. Į projektą grįžta ir teatro kritikės, prozos tekstų autorės Viktorijos Ivanovos (1988–2018) tekstas, sukurtas 2017-aisiais – pirmojo projekto metu.

Stendas.
Andriaus Mamontovo tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Rimo Užgirio tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Logotipas
„Vilniaus kontekstams“ dizainą sukūrė Gailė Pranckūnaitė. 
Stendas.
Birutė sKapustinskaitės tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Ryčio Saladžiaus tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Ievos Gražytės tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Šviesaus atminimo Viktorijos Ivanovos tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stotelių žemėlapis.
„Vilniaus kontekstų“ žemėlapis.
Stendas.
Solveigos Masteikaitės tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Edmondo Kelmicko tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Dainiaus Dirgėlos tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka
Stendas.
Aido Marčėno tekstas. Vytauto Narkevičiaus nuotrauka

Daugumos tekstų autoriai šiame rajone augo, gyveno arba tebegyvena, turi artimą ryšį su juo, o specifinėms vietoms sukūrė arba skyrė tekstus, eilėraščius ar sentencijas. Jie siūlo naujai patirti ar ištirti seniausią sostinės rajoną, jo charakterį. Tai – ir geografinės, ir laiko koordinatės, daugiakalbis ir daugiatautis kontekstas – tiek socialine, tiek kalbotyros prasme.

Projektas „Vilniaus kontekstai“ startavo 2017 m. 2019-aisiais ir šiemet jis rengiamas kaip programos „Kuriu Vilnių“ dalis. Projektas išlaiko tuos pačius principus – siekiama nutolti nuo stendo reklaminės paskirties, pasitelkti jį kaip žinutės – ne komercinės, o poetinės, romantinės, eseistinės, nostalgiškos – nešėją. Juodo teksto baltame fone raiška – būdas išsivaduoti iš vizualinio triukšmo, supančio mus šiandien.

Projekto kuratorės – Stefanija Jokštytė, Aušra Trakšelytė. Projekto koordinatorė – Miglė Končytė. Tekstų vertėjai – Rimas Užgiris, Alexandra Bondarev. Dizainerė – Gailė Pranckūnaitė. Fotografas – Vytautas Narkevičius. Projekto rėmėja – Vilniaus miesto savivaldybė. Projekto partneris – „Clear Channel Lietuva“.

„Vilniaus kontekstų“ informacija

Įdomu? Prenumeruokite naujienlaiškį ir skaitykite mus kasdien