Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2023 05 25

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

3 min.

Vilniaus mero premija įteikta poetams M. Kvietkauskui ir Sch. Nowrousian

Poetas, literatūrologas, kritikas, vertėjas Mindaugas Kvietkauskas. Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Įpusėjus 59-ajam tarptautiniam poezijos festivaliui „Poezijos pavasaris“, Vilniaus rotušėje už savo kultūrinę, literatūrinę veiklą, kūrybą Vilniui ir apie Vilnių mero premijomis apdovanoti du kūrėjai – poetas, vertėjas Mindaugas Kvietkauskas ir poetė, rašytoja, vertėja Schirin Nowrousian (Vokietija). Abiem laureatams įteiktos 3 tūkst. eurų piniginės premijos.

„Kasmet vykstantis festivalis „Poezijos pavasaris“ – beveik 60 metų besitęsianti tradicija. Įdomioje ir jaunatviškoje festivalio programoje  – gyvi susitikimai su įvairių kartų poetais, skaitymai, pokalbiai apie literatūrą, poezijos ir muzikos vakarai, literatūros pamokos, ekskursijos, parodos, kurios papuošia Vilniaus kultūrinį gyvenimą. Poezija skleidžiasi kūrybiškiausiais pavidalais, kuriuos įvertina festivalio metu teikiamos premijos. Viena jų – Vilniaus miesto mero premija. Šie metai tikrai išskirtiniai, nes bus įteiktos net dvi tokios premijos rašytojams, poetams ir vertėjams. Taip pat paskatinant ir užsienio kūrėjus skirti dėmesio savo kūryboje Vilniui ir jo literatūrai“, – kalbėjo vicemerė Simona Bieliūnė, mero vardu įteikusi premijas kūrėjams.

Poetas, literatūrologas, kritikas, vertėjas dr. Mindaugas Kvietkauskas Vilniaus daugiatautės kultūros sklaidai yra itin nusipelnęs. Įvairiašakė kūryba, Vilniaus kultūros faktų ir slėpinių tyrinėjimas bei žinios apie Vilnių skleidimas – verti padėkos. Vilniui skirta poezija susijusi su miesto istorija, jo asmenybėmis, vietovėmis. Jam premija skirta už estetinio gyvastingumo pojūtį ir išlaikymą „Uosto fugos“ tekstuose.

Poetė, rašytoja, teatrologė, vertėja iš Vokietijos dr. Schirin Nowrousian dirbo Vilniaus universiteto Vokiečių filologijos katedroje ir aktyviai įsitraukė į literatūrinį ir kultūrinį miesto gyvenimą – dalyvavo poezijos skaitymuose, parašė straipsnių ir skaitė pranešimus apie poetinius liudijimus iš Vilniaus geto, lietuviškoji kūrėjos veikla nenutrūko, net jai sugrįžus į Vokietiją – 2019-aisiais suorganizavo tarptautinį Hermannui Adleriui skirtą simpoziumą. 2022-ųjų rudenį išleistas Sch. Nowrousian poezijos rinkinys „Wilna-Worte / Vilniaus žodžiai“ – tai pagarbos Lietuvos sostinei, jos gyventojams ir jos pačios laikui Vilniuje išraiška.

Aktorė Jolanta Dapkūnaitė. Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka
Poetė, rašytoja, teatrologė, vertėja iš Vokietijos Schirin Nowrousian (dešinėje). Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Taip pat gegužės 25 d. įteiktas ir dar vienas svarbus apdovanojimas – Laimono Noreikos vardo apdovanojimas – teatro, televizijos ir kino aktorei, geriausiai „Poezijos pavasario“ aktorei skaitovei Jolantai Dapkūnaitei.

Įsimenančio balso talentingą aktorę J. Dapkūnaitę literatūros renginių lankytojai, žiūrovai, renginių organizatoriai, radijo klausytojai pažįsta kaip jautriai, įdomiai kūrybą interpretuojančią intelektualią skaitovę. Laureatė yra parengusi daug literatūrinių programų, ją dažnai galima išvysti įvairiuose literatūros renginiuose, tarptautiniame poezijos festivalyje „Poezijos pavasaris“.

Per penkiolika šių metų „Poezijos pavasario“ dienų suplanuota daugiau nei 100 renginių – per 30 iš jų bus surengti Vilniuje – nuo Grigiškių iki VU Botanikos sodo Kairėnuose. Vilniečiai ir miesto svečiai dar kviečiami apsilankyti baigiamajame tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris“ vakare Vilniaus rotušėje gegužės 28 d. Renginį moderuos poetė Laima Kreivytė ir poetas, literatūrologas dr. Mindaugas Kvietkauskas.

Nuo 1965-ųjų kasmet organizuojamą tarptautinį poezijos festivalį rengia Lietuvos rašytojų sąjunga ir Rašytojų klubas. Festivalyje savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Vilniaus miesto savivaldybės nuotrauka

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite