Sunku skaityti? Padidink tekstą, spausdamas ant aA raidžių straipsnio pradžioje. Perskaitei lengviau? Nepamiršk -> Paremti
Neįskaitai? Spausk teksto didinimo mygtuką. Paremk. Ačiū!

2023 02 10

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

< 1 min.

Vilniaus rotušėje skambės kompozitoriaus J. Cechanovičiaus kūriniai

Šiaulių pučiamųjų orkestras. Orkestro archyvo nuotrauka

Šiaulių pučiamųjų orkestras drauge su scenos bičiuliais vasario 18 d., šeštadienį, 16 val. vilniečius kviečia pasimėgauti profesionalia muzika. Vilniaus rotušėje koncerte „Gyvenimas muzikai“ klausytojai turės galimybę išgirsti lietuvių kompozitoriaus Jaroslavo Cechanovičiaus kūrinius.

Šeštadienio popietę Vilniaus širdyje skambės koncertai, skirti trimitui, trombonui, sopraniniam saksofonui bei pučiamųjų orkestrui, kuriuos parašė kompozitorius J. Cechanovičius.

„Mums yra garbė, jog kompozitorius pasitiki mumis ir patiki naujus kūrinius atlikti Šiaulių pučiamųjų orkestrui, o paskui juos paleidžia į pasaulį. Prie šio malonumo prisideda ir didžiulė atsakomybė atliekant programas, kurias pateikiame žiūrovams“, – emocijomis su nekantrumu veide dalijasi orkestro meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis.

Džiugesio parengta programa neslepia ir kompozitorius Jaroslavas Cechanovičius. Muzikas pabrėžia, kad savo kūryboje nemėgsta nuobodumo, todėl visuomet stengiasi įnešti įdomesnį harmoninį ar melodinį sprendimą, kuris kūriniui suteiktų daugiau spalvų, o šios pasiektų klausytoją.

Renginio programa išties ypatinga – susirinkusiai publikai skambius kūrinius dovanos vieni žymiausių Lietuvos instrumentalistų – trimitininkas Algirdas Januševičius ir trombonininkas Remigijus Gumuliauskas, saksofonininkas Gediminas Brūzga, operos solistė Ieva Barbora Juozapaitytė bei Šiaulių pučiamųjų orkestras (meno vadovas ir dirigentas Sigitas Vaičiulionis, dirigentas Gediminas Brūzga).

Saksofonininkas Gediminas Brūzga. Asmeninio archyvo nuotrauka
Trombonininkas Algirdas Januševičius. Asmeninio archyvo nuotrauka
Trimitininkas Algirdas Januševičius. Asmeninio archyvo nuotrauka

Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ kultūrinės veiklos vadybininkė Jovita Gadeikienė džiaugiasi, kad orkestras turi galimybę savo koncertinėmis programomis dalintis ir su vilniečiais: „Smagu, kai profesionali muzika atranda klausytoją ir už savojo miesto ribų. Orkestras ruošia įvairiaspalves programas, kuriose dalelę savęs atrasti gali kiekvienas.“

Renginio organizatoriai primena, kad nemokamas koncertas „Gyvenimas muzikai“ vyks vasario 18 d. 16 val. Vilniaus rotušėje.

Šiaulių miesto koncertinės įstaigos „Saulė“ informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Patinka tai, ką skaitai?

Pasidalink su kitais naudodamasis patogiais mygtukais straipsnio pradžioje. Ir nepamiršk paremti!

Paremsiu