Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Norite prisidėti prie pokyčių? Nepamirškite -> Paremti
Atsinaujiname. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų. Bet galite paremti.

2022 11 05

bernardinai.lt

Vidutinis skaitymo laikas:

2 min.

Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje – jubiliejinė „Klasika visiems“ ir W. A. Mozarto „Requiem“

Manto Bartaševičiaus nuotrauka

Lapkričio 12 d. 20 val. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje suskambės jubiliejinio – dešimtojo – edukacinio projekto „Klasika visiems“ akordai. Muzikinio projekto iniciatoriai – trys Vilniaus universiteto (VU) chorai – „Gaudeamus“, „Virgo“ ir „Pro musica“ (vadovė Rasa Gelgotienė) – ir VU kamerinis orkestras (vadovas Modestas Jankūnas) drauge su daugiau kaip pusketvirto šimto užsiregistravusių klasikos entuziastų atliks Wolfgango Amadėjaus Mozarto „Requiem“.

Gausiam būriui atlikėjų talkins VU pučiamųjų orkestro „Oktava“ (vadovas Albinas Kučinskas) muzikantai, sopranas Gunta Gelgotė, mecosopranas Nora Petročenko, tenoras Edgaras Davidovičius ir bosas Kšištofas Bondarenko. Diriguos Rasa Gelgotienė.

Šis projektas ypatingas tuo, kad muzikos raštą pažįstantys klasikos mėgėjai gali registruotis elektroniniu paštu, partijas mokosi individualiai, o nurodytą dieną susirinkę repetuoja balsais ir visi kartu, vėliau su solistais ir orkestru. Taip parepetavę vos dieną, parengia žinomą klasikos kūrinį ir jį atlieka klausytojams.

Muzikinio projekto „Klasika visiems“ tikslas – klasikinę muziką ir dainavimą mėgstančius žmones įtraukti į gyvą muzikavimą, priartinti juos prie klasikinės muzikos lobyno, į bendrą skambesį suvienyti visų mėgstančiųjų muziką balsus ir skleisti kūrybingo bendradarbiavimo idėjas.

„Džiugu, kad Vilniaus universitetas yra ne tik mokslo žinių židinys, bet ir visapusiško ugdymo erdvė“, – sako projekto sumanytoja Rasa Gelgotienė.

Anot chorvedės, VU suteikia kultūrinės edukacijos sąlygas ne tik savo studentams ar alumnams, bet ir visiems šalies gyventojams.

„Per dešimtmetį susibūrė ištikimų projekto dalyvių bendruomenė, nors nuolat prisijungia vis naujų balsų“, – pabrėžia dirigentė.

Šiemet „Klasikoje visiems“ dalyvaus dalis dainininkų iš Kyjivo valstybinio universiteto „Dnipro“ choro, su kuriuo VU chorus sieja sena draugystė. Lietuvių chorai lankėsi Kyjive 2014 m., dainavo ligoninėse gydomiems Ukrainos kariams. Pastarąjį kartą vilniečiai Ukrainos sostinėje lankėsi 2018 m. ir sveikino tuo metu 175 metų jubiliejų šventusį „Dnipro“ chorą. Dainavimas koncerte padės kyjiviečiams bent trumpam atsitraukti nuo karo baisumų.

Projektas „Klasika visiems“ pirmą kartą buvo įgyvendintas 2012 m., tada taip pat skambėjo W. A. Mozarto „Requiem“. Šis klasikos šedevras skambėjo ir 2017 m. projekto renginyje. 2021 m. ir 2016 m. projekto dalyviai atliko Carlo Orffo „Carmina Burana“, 2019 m. – šiuolaikinio norvegų kompozitoriaus Ola Gjeilo „Saulėtekio mišias“ (Sunrise Mass), 2018 m. – Camille’o Saint-Saënso „Kalėdinę oratoriją“ (Oratorio de Noël, op. 12), 2015 m. – Gabrielio Fauré „Requiem“, 2014 m. – Franzo Schuberto Mišias G-dur, 2013 m. – Antonio Vivaldi „Magnificat“.

VU chorų vadovė Rasa Gelgotienė. Manto Bartaševičiaus nuotrauka
„Klasika visiems“ 2021 m. Manto Bartaševičiaus nuotrauka
„Klasika visiems“ 2021 m. Manto Bartaševičiaus nuotrauka

Projektą organizuoja VU Kultūros centras. Projektas iš dalies finansuojamas Valstybinio studijų fondo.

VU Kultūros centro informacija

Norite nepraleisti svarbiausių naujienų? Prenumeruokite naujienlaiškį:

Atsinaujiname

Vykdome technologijų atnaujinimo darbus. Atsiprašome dėl galimų sutrikimų.

Norite prisidėti prie pokyčių?

Paremkite